1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. هشدار عربستان درباره از کنترل خارج…

هشدار عربستان درباره از کنترل خارج شدن اوضاع در منطقه: بسیار نگران هستیم / دوران سخت و خطرناکی را سپری می‌کنیم / می‌خواهیم تنش‌ها را در منطقه آرام کنیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

مهر : وزیر امور خارجه عربستان سعودی ابراز نگرانی کرد کشورش در پی حملات متقابل نیروهای یمنی و آمریکایی، تنش ها در دریای سرخ از کنترل خارج شود و منجر به تشدید و گسترش درگیری ها شود.

به گزارش روسیه الیوم، «فیصل بن فرحان» در گفت و گو با سی ان ان گفت: ما بسیار نگران هستیم. همانطور که می دانید ما دوران بسیار سخت و خطرناکی را در منطقه می گذرانیم و به همین دلیل می خواهیم جلوی تشدید تنش ها را بگیریم.

وزیر خارجه عربستان همچنین تاکید کرد که کشورش به آزادی کشتیرانی بین المللی اعتقاد دارد و می خواهد تنش ها در منطقه را آرام کند.

بن فرحان تصریح کرد: البته ما به آزادی دریانوردی دریایی بسیار اعتقاد داریم. این چیزی است که باید محافظت شود. ما همچنین باید از امنیت و ثبات منطقه محافظت کنیم. بنابراین ما بر روی آرام کردن اوضاع تا حد امکان تمرکز کرده ایم.

تنش در دریای سرخ از زمانی که نیروهای یمنی مستقیماً یک کشتی آمریکایی را در 9 ژانویه برای نشان دادن حمایت از مردم غزه هدف قرار دادند، وارد مرحله تشدید قابل توجهی شده است.

ارتش یمن اعلام کرد عملیات علیه کشتی ها و کشتی های اسرائیلی عازم بنادر فلسطین اشغالی تا پایان تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *