1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. آیا قرار است دختر کیم جونگ…

آیا قرار است دختر کیم جونگ اون رهبر بعدی کره شمالی باشد؟

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

بی بی سی: به گفته سازمان جاسوسی کره جنوبی، سرویس اطلاعات ملی، دختر جوان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ” محتمل ترین” جانشین است. از کیم جو آئه چه می دانیم و چقدر احتمال دارد که روزی جانشین پدرش شود؟

کیم جونگ اون در مورد خانواده خود بسیار مخفیانه است و در نتیجه هیچ کس چیز زیادی در مورد آنها نمی داند. او حتی همسرش ری سول جو را تا پس از ازدواجش مخفی نگه داشت – و اولین حضور عمومی او در سال 2012 بود. رسانه های کره جنوبی گزارش دادند که آنها در سال 2009 ازدواج کردند و در سال 2010 صاحب یک فرزند شدند. گفته می شود او مادر کیم جو است. -ae که دو سال بعد به دنیا آمد.

اولین باری که درباره وجود کیم جو آئه به طور علنی صحبت شد در سال 2013 بود، زمانی که دنیس رادمن، ستاره بازنشسته بسکتبال آمریکایی سفری جنجالی به کره شمالی داشت.

رادمن گفت که او زمانی را با خانواده آقای کیم گذرانده و در کنار دریا استراحت کرده و کودک آنها را که جو آئه نامیده می شود، در آغوش گرفته است.

به گفته فئودور تریتتسکی، که در دانشگاه کوکمین سئول در مورد سیاست کره شمالی تحقیق می کند، حتی رسانه های کره شمالی فقط “او را دختر کیم جونگ اون بدون نام بردن یا ذکر سن او می دانند.” هیچ کس چیز دیگری نمی داند، حداقل به طور عمومی. او سن جو آئه را بین 10 تا اوایل نوجوانی تخمین می زند.

سال گذشته، آژانس جاسوسی کره جنوبی در یک جلسه خصوصی به سیاستمداران کره جنوبی گفت که کیم جو آئه هرگز در هیچ موسسه آموزشی رسمی ثبت نام نکرده است و در خانه در پیونگ یانگ آموزش دیده است. در این جلسه اضافه شد که از سرگرمی های وی می توان به اسب سواری، شنا و اسکی اشاره کرد. یکی از کسانی که در این جلسه شرکت کرده بود، بعداً به خبرنگاران گفت که کیم جونگ اون از مهارت های سوارکاری دخترش بسیار خوشحال است.

سازمان جاسوسی کره شمالی می گوید که او یک برادر بزرگتر و یک خواهر و برادر کوچکتر دارد که جنسیت آنها برای آژانس تایید نشده است. خواهر و برادر جو آئه هرگز در انظار عمومی دیده نشده اند.

“اولین حضور جسورانه عمومی”

اولین حضور عمومی پرطرفدار کیم جو آئه در نوامبر 2022 بود، زمانی که او در یک آزمایش موشکی به همراه پدرش شرکت کرد و از آن زمان تاکنون چندین بار با او در رویدادهای نظامی و غیرنظامی دیده شده است.

اخیراً او و پدرش در مراسم جشن سال نو میلادی در استادیوم روز می در پیونگ یانگ، بوسه ای بر گونه خود انجام دادند.

در ماه دسامبر، آنها در پرتاب موشک بالستیک قاره پیمای سوخت جامد Hwasong-18 کره شمالی که پیشرفته ترین موشک دوربرد در زرادخانه این کشور است، شرکت کردند. او همچنین همراه پدرش برای پرتاب ماهواره جاسوسی Maligyong-1 بود. پیونگ یانگ مدعی است که این ماهواره نمای کاخ سفید را به آنها می دهد.

در فوریه 2003، رادیو آسیای آزاد گزارش داد که دولت کره شمالی دستور داده است که هر کس دیگری با نام کیم جون آئه باید نام خود را تغییر دهد، که گفته می‌شود این رویه استاندارد است زیرا خانواده حاکم در آن دخالت دارند.

به عنوان مثال، در مورد کیم جونگ اون، تنها پس از تثبیت موقعیت وی به عنوان رهبر بعدی، او را “رفیق عزیز” خطاب کردند.

کره شمالی به شدت منزوی است و برای جهان خارج مشخص نیست که چرا کیم جو آئه به طور مکرر در کنار پدرش حضور پیدا کرده است.

به شهروندان کره شمالی گفته می شود که کیم ها از تبار مقدس هستند، به این معنی که فقط آنها می توانند رهبر کشور باشند و برخی تحلیلگران می گویند که معرفی او به مردم در سنین پایین نشانه آن است که رهبر کره شمالی می خواهد اطمینان حاصل کند که قبل از این دختر او به قدرت خواهد رسید و موقعیت خود را تثبیت خواهد کرد.

اما هیچ اشاره ای به جانشینی احتمالی در آینده نزدیک وجود ندارد و شایعات گذشته درباره مشکلات سلامتی کیم جونگ اون تکذیب شده است.

برخی دیگر می گویند که شاید کیم جونگ اون این پیام را ارسال می کند که او یک مرد خانواده در جامعه ای به شدت مردسالار است.

ادوارد هاول، استاد سیاست در دانشگاه آکسفورد و کارشناس شبه جزیره کره، گفت: «تبلیغات زیادی درباره کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ وجود داشت که نقش رهبر کره شمالی یک شخصیت پدری بود و در نتیجه، فکر می‌کنم این نمادگرایی با تصویر او در کنار پدرش در انظار عمومی ادامه پیدا کرده است.»

از زمان تأسیس کره شمالی در سال 1948، این کشور توسط مردان خانواده کیم اداره می شود و اگر کیم جو آئه جانشین پدرش شود، این اولین بار است که یک زن کشور را رهبری می کند.

هاول گفت: «اما داشتن یک رهبر از خانواده کیم برای رهبری کره شمالی آنقدر مهم است که اگر یک زن باشد بهتر از یک رهبر غیر کیم است.»

او معتقد است رقیب بالقوه دیگری برای جانشینی کیم جونگ اون وجود دارد – خواهر رهبر، کیم یو جونگ، که نامش برای اولین بار به طور رسمی در رسانه های دولتی در مارس 2014 ذکر شد. او یک مقام ارشد در حزب حاکم کارگران کره دارد.

هاول گفت: «او بسیار بزرگتر از کیم جوآئه است و بدیهی است که تجربه بسیار بیشتری در سیاست کره شمالی دارد. در نتیجه جانشین کیم جونگ اون، چه دخترش باشد چه خواهرش، ممکن است هر دو زن باشند، اما مهم‌ترین چیز این است که آنها اعضای خانواده کیم هستند.»

آژانس جاسوسی کره جنوبی همچنین اعلام کرد که همچنان «همه احتمالات» را بررسی می کند زیرا «متغیرهای زیادی» وجود دارد.

فئودور تریتتسکی معتقد است که کیم جو آئه با نشان دادن کیم جو آئه در انظار عمومی، “عقاید عمومی و نخبگان را در مورد یک جانشین بالقوه ارزیابی می کند. – و می گوید این اتفاق نمی افتد مگر اینکه جانشینی تایید شود.

او اعتراف می کند که هنوز خیلی زود است که درباره جانشین کیم جونگ اون صحبت کنیم.

به گفته وی، “اگر فرض کنید که او در همان سن پدرش یعنی 70 سالگی فوت کند، این اتفاق در سال 2054 خواهد افتاد.” جامعه احتمالاً در آن زمان در وضعیت فعلی نخواهد بود.”

وی می افزاید: این نکته را نیز باید در نظر داشت که بین پذیرش تساوی زن و مرد به طور کلی و پذیرش حاکم زن تفاوت وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *