1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. پیش بینی قیمت دلار در سال…

پیش بینی قیمت دلار در سال آینده / کف و سقف قیمت دلار چقدر است؟

مجتبی دیبا، تحلیلگر بازارهای مالی در گفت و گو با خبرنگار میهن تجارت گفت:


در هفته پایانی دی ماه تحت تاثیر اخبار سیاسی قیمت دلار 2250 تومان افزایش یافت که در 10 ماه گذشته بی سابقه بود. مجتبی دیبا، تحلیلگر بازارهای مالی، کف تعادلی دلار را حدود 52 هزار تومان می داند و معتقد است این تبصره سقف قیمتی قبلی را تا بهار 1403 خواهد شکست.به گزارش میهن تجارت، قیمت دلار در دو روز ابتدایی هفته گذشته در نیمه بالای کانال 53 هزار تومان در نوسان بود و با وجود آرامش در مسائل سیاسی به قیمت 51 هزار تومان بازنگشته است. قبل از حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست ها.

تصویر JPEG-4CB7-BF73-FF-0

کفپوش دلاری در منطقه 52 هزار تومان

در همین راستا مجتبی دیبا کارشناس اقتصادی و تحلیلگر بازار مالی با نگاه فنی به شاخص دلار، قیمت 52 هزار تومان را منطقه جدید تعادلی این اسکناس در نظر گرفته است. وی در این خصوص به میهن تجارت گفت: هفته گذشته مقاومت 52 هزار تومانی قبض آمریکا به دلیل سیگنال های سیاسی نامطلوب شکسته شد و در این فضا عقب نشینی شمع صورت گرفت و در مرحله بعد سقف مقاومت 53 هزار تومانی شد. 500 تومان شکسته شد و هدف مقاومتی بعدی می تواند قیمت 55 هزار و 700 تومان باشد.

وی قبل از حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست های کشورهای همسایه قیمت دلار را 50 هزار تومان اعلام کرد.

دلار 60 هزار تومان می ارزد؟

این تحلیلگر اقتصادی تصریح کرد: در صورت ورود حجم (عرضه دلار) به بازار ارز، بار دیگر می توان کف حمایتی 52 هزار تومانی را برای دلار در نظر گرفت.

اما آیا در صورت ارسال سیگنال های سیاسی مطلوب، قیمت دلار به انتهای کانال 52 هزار تومانی باز می گردد؟ دیبا در پاسخ به این سوال گفت: بله؛ اما دیگر نمی توان محدوده 50 و 51 هزار تومانی را برای این اسکناس در نظر گرفت، فضای قیمتی جدید و متعادلی در محدوده 52 هزار تومان شکل گرفته است. به نظر می رسد تا زمان انتخابات و سال آینده، کف قیمت دلار در محدوده 52 هزار تومان تثبیت شود، اما شکستن محدوده 60 هزار تومانی نیز قابل تامل است».

دیبا درباره چشم انداز فتح کانال 60 هزار تومانی نیز گفت: به نظر می رسد دلار تا پایان بهار 1403 این محدوده را ببیند و در قیمت 60 هزار تومان تثبیت شود مگر اینکه فروش نفت افزایش پیدا کند و ارزهای جدید افزایش پیدا کند. وارد کشور شود.»

وی تاکید کرد: همه پیش بینی ها به اتفاقات پیش رو بستگی دارد اما با توجه به اطلاعات موجود و با توجه به موضوع انتخابات، می توان محدوده 60 هزار تومانی را به عنوان محدوده بعدی حرکت دلار در سال آینده در نظر گرفت.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *