1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. بارش‌ برف و باران و سرما…

بارش‌ برف و باران و سرما تهران را به حالت آماده‌باش درآورد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حامد یزدیمهر امروز _یکشنبه یکم بهمن ماه_ در جمع خبرنگاران از صدور اخطاریه نارنجی هواشناسی مبنی بر فعالیت سه سامانه بارشی گسترده، افت دما و وزش باد شدید در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: بر اساس اعلام هواشناسی سازمان هواشناسی، فعالیت این سامانه ها از روز سه شنبه سوم بهمن ماه همراه با بارش باران، مه و کولاک در استان تهران به ویژه نیمه شمالی و غربی آغاز و از روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه با افت محسوس در دمای هوا و وزش باد شدید در کل استان به ویژه نواحی شمالی و غربی. جنوب ادامه خواهد داشت و روز جمعه ششم بهمن ماه به پایان می رسد.

وی با اشاره به فعال شدن سامانه بارشی برف، باران، مه و کولاک در این استان، افزود: به شهروندان ساکن در نیمه شمالی و غربی استان توصیه می شود با توجه به شرایط جوی از تردد غیرضروری به ویژه در گردنه های برفی خودداری کنند. احتمال لغزندگی معابر و معابر کسانی که با کاهش دید و مه مواجه می شوند از تردد خودداری کنند و در صورت نیاز حتما تجهیزات زمستانی به خصوص در جاده های کوهستانی به همراه داشته باشند زیرا در صورت اخطار احتمال اختلال در تردد و مسدود شدن برخی از جاده ها و سقوط وجود دارد. در این مناطق ریزش بهمن و ریزش سنگ وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها را اعلام کرد. به آبراه ها توجه ویژه ای داشته باشید.

وی ادامه داد: در هفته های اخیر با وجود هشدارها و آگاهی های گسترده مبنی بر عدم صعود به ارتفاعات، باز هم شاهد صعود و گرفتار شدن برخی افراد در مسیرهای کوهستانی بودیم که با توجه به خطرات موجود در هنگام فعال بودن سامانه های بارشی لازم است مجددا هشدار داده شود. ، کوهنوردان هنگام اخطار نباید به ارتفاعات بروند.

یزدی مهر همچنین نسبت به کاهش قابل توجه دما هشدار داد و گفت: لازم است مردم در اطراف تاسیسات و لوله های آبرسانی تمهیدات لازم را بیندیشند و به مدیریت حامل های انرژی نیز توجه ویژه ای داشته باشند تا خدای ناکرده دچار مشکل نشویم. شاهد قطع گاز

وی همچنین نسبت به سامانه سوم و خطر وزش باد شدید در نیمه جنوبی و در ارتفاعات هشدار داد و افزود: با توجه به اینکه در هنگام وزش باد شدید احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و آسیب به سازه های موقت و سست مانند داربست وجود دارد. . می بینم تابلوهای تبلیغاتی گلخانه ها را پوشش می دهند و خطر شکستن درختان کهنسال وجود دارد، توصیه اکید مدیریت بحران این است که از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست اطمینان حاصل کرده و در این مکان ها توقف نکنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران بر آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران استان تاکید کرد و تصریح کرد: با توجه به ابلاغ اخطاریه به تمامی دستگاه های اجرایی و امدادی، از همه مردم درخواست می شود علاوه بر نیروی انسانی، تجهیزات کامل نیز داشته باشند. و تعمیرات اساسی در اختیار داشته باشند تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *