1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. پیش‌بینی بورس فردا دوشنبه ۲ بهمن…

پیش‌بینی بورس فردا دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲


بیشتر بخوانید: سرمای زمستان بورس


با این حال روزنامه دنیای اختاز درباره واردات خودرو نوشت: «اعلام شکست واردات خودرو». به نظر می رسد سیاست های وارداتی که ورود خارجی ها را از صفر تا صد با «کنترل دولتی» تعریف می کرد به نقطه پایانی خود رسیده است. سال گذشته سازمان ملی استاندارد و در مقطعی واردکنندگان را مقصر کندی واردات خودرو دانستند و پلیس راهنمایی و رانندگی را از دیروز متهم به کم کاری در این زمینه کرد. به نظر می رسد سیاستگذار باید به صراحت عدم موفقیت در واردات خودرو را اعلام کند. چرا که سیاست های واردات خودرو نه تنها کمکی به تنظیم بازار نکرد، بلکه باعث هرج و مرج و بی نظمی در بازار شد.

بررسی فنی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در گزارش 9 ماهه خود توانست با توجه به سودآوری شرکت های حاضر در بازار روند خوبی را طی کند و از نظر فنی نیز در محدوده های حمایتی واکنش های مثبتی از خود نشان داده بود.

محدوده هایی مانند سطح 2 میلیون و 150 هزار واحدی و میانگین های 55 و 200 روزه در شاخص که محقق نشد و حادثه اردیبهشت امسال بار دیگر اما در مقیاس کوچکتر اتفاق می افتد.

اگر مسئولان و تیم اقتصادی دولت نوید حمایت از بازار سرمایه را می دهند (چه با بسته های حمایتی که هنوز منتشر نشده و چه در بودجه سال آینده) اما بازار سرمایه در مسیر دیگری قرار دارد و عملا سود حاصل از آن شرکت ها متنوع هستند، از جمله جریمه های بانکی، تغییر نرخ خوراک پتروشیمی ها و پالایشگاه ها و همچنین قیمت گذاری تکلیفی و نحوه فروش محصولات شرکت های خودروسازی و غیره، مستقیماً به دولت تحویل داده می شود که مالک آن نیز شناخته می شود. بازار سرمایه

اما از نظر فنی در روزهای گذشته این موضوع را مطرح کردیم که اگر سطح 2 میلیون و 150 هزار واحدی شاخص از دست برود، اتفاقی که برای شاخص 2 میلیون و 200 هزار واحدی در ابتدای تابستان امسال افتاد نیز خواهد بود. در زمستان 1402 شاهد بودیم و بازار روزهای سختی را در پیش خواهد داشت.

پیش بینی بازار سهام فردا دوشنبه 11 بهمن 1402

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *