1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. رژیم صهیونیستی از روی استیصال دست…

رژیم صهیونیستی از روی استیصال دست به جنایت و ترور می‌زند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه هیات دولت ظهر امروز یکشنبه اول بهمن ماه شهادت 5 تن از مستشاران نظامی کشورمان را تبریک و تسلیت گفت. هدف سوریه از ارتکاب چنین اقدامات جنایتکارانه و تروریستی است. وی از سوی رژیم صهیونیستی سردرگمی و یأس ناشی از ناکامی این رژیم جعلی در دستیابی به اهداف اعلام شده خود را دانست و تصریح کرد: صهیونیست ها به امید انحراف افکار عمومی منطقه و جهان دست به چنین جنایاتی می زنند. جنایات بی حاصل آنها در غزه، اما در تحقق این هدف موفق نخواهد بود.

وی همچنین با اشاره به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره “ثریا” به مدار 750 کیلومتری زمین و دریافت اولین سیگنال ها از آن، ضمن تقدیر از همه دست اندرکاران صنعت فضایی کشور، این پرتاب موفقیت آمیز را دستاورد بزرگی برای کشوری که با وجود تاخیرهای مکرر، این روزها با شتاب بخشیدن به توسعه صنایع فضایی تکمیل شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گزارشی از جزئیات تزریق ماهواره به مدار 750 کیلومتری، استفاده از ماهواره بر سوخت جامد سه مرحله ای را برشمرد که فناوری پیچیده آن تنها در چند کشور جهان وجود دارد. از دیگر دستاوردهای پرتاب ماهواره ثریا عنوان کرد و افزود: این دهمین پرتابی است که در 2 سال گذشته انجام شده و معادل تمام پرتاب های انجام شده در 10 سال قبل از حکومت مردمی است.

در ادامه رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ضمن ارائه گزارشی از رشد بهره وری در کشور اظهار داشت: نرخ رشد بهره وری تمامی عوامل تولید کشور در 50 سال گذشته بر روی به طور متوسط ​​حدود 2 دهم درصد است که این عدد در سال های 1375 تا 1388 منفی بوده و 6 درصد کاهش داشته اما در 2 سال گذشته به 3.7 درصد رسیده است که رشد خیره کننده ای را نشان می دهد.

رئیس جمهور در پاسخ به این گزارش ارتقای بهره وری را سیاست نظام، تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و ضرورت کشور دانست و تصریح کرد: افزایش نرخ بهره وری در دولت سیزدهم است. رضایت بخش است، اما نباید کافی باشد.

در ادامه وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز تحویل هفتگی 100 خودروی برقی به شهرداری تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: این خودروها نسبت به خودروهای امروزی 5 برابر راندمان مصرف سوخت و 73 درصد از آلودگی محیط زیست را کاهش می دهند.

علی آبادی با بیان اینکه تحویل این خودروها یکی از تحول آفرین ترین اقدامات دولت مردمی محسوب می شود، از افزایش خودروهای تحویلی در اسفندماه خبر داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه امروز گزارشی از اجرای کمپین سلامت و مشارکت حدود 46 میلیون نفر از جمعیت بالای 18 سال کشور را اعلام کرد. وی اولویت پیشگیری را بر درمان در نظام سلامت کشور دانست.

رئیس جمهور در ابتدای جلسه امروز فرا رسیدن میلاد امام جواد (ع) را به هیئت دولت تبریک گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *