1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. به گزارش میهن تجارت | سرقت…

به گزارش میهن تجارت | سرقت هویت فرش ایرانی

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف تهران با تایید این موضوع از وضعیت نابسامان فرش ایرانی گفت. مسعود سپهرزاد گفت: متاسفانه تحریم ها همچنان پابرجاست و در حوزه فرش مشکلات زیادی داریم. این بازار در رکود کامل است و متاسفم که مورد حمایت دولت نیستیم و به جای حمایت از ما به دلیل تحریم، قدمی برای ما بر نمی دارند.

به گزارش دنیای اقتصاد، وی با تاکید بر اینکه فرش دستباف یک محصول استراتژیک است، تصریح کرد: حدود 10 تا 15 و در نهایت 20 درصد این محصول مصرف داخل است و مابقی باید صادر شود اما در بازار کشور و کورسوی فرش انباشته شده است. هیچ امیدی نیست که بازارهای جهانی برای ما باز شود!

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تهران با اشاره به فعالیت سایر رقبا گفت: رقبای فرش ایرانی از ما پیشی گرفته اند و مشغول هستند و این به دلیل عدم حضور ما در بازارهای جهانی است که با آن رقابت می کنند. متاسفانه کشورهایی مانند پاکستان، نپال و تا حدودی چین فرش ایرانی را به نام خود صادر می کنند و از این طریق هویت فرش ایرانی را مخدوش کرده اند.

سپهرزاد در پایان گفت: نقشه هایی بود که از ما کپی کردند اما رنگ آمیزی جدید به سلیقه مشتری اعمال کردند. دلیلش هم این است که سال ها در نمایشگاه هستند و با مشتریان در ارتباط هستند و با سلیقه آنها آشنا هستند، در حالی که ما از مشتری دور هستیم و ممکن است در رنگ هایمان ایراداتی وجود داشته باشد اما اصالت فرش و طرح ها در فرش ایران وجود دارد، کاملاً کپی شده و مورد استفاده کشورهای دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *