1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. افزایش واردات تنها راهکار کاهش قیمت…

افزایش واردات تنها راهکار کاهش قیمت گوشت در بازار است

افزایش واردات تنها راه کاهش قیمت گوشت در بازار است

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی:


رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با توجه به نزدیک شدن به ایام عید و نوروز، تنها راه کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار را افزایش واردات گوشت و دام زنده اعلام کرد.به گزارش به گزارش میهن تجارت، علی اصغر ملکی درباره وضعیت بازار دام زنده و گوشت گوسفندی افزود: علیرغم تلاش های دولت در ماه های اخیر برای تنظیم بازار گوشت قرمز، تامین آن از تولیدات داخلی و تداوم واردات، بازار این نوع گوشت قرمز شد. محصول همچنان با مشکل مواجه است

این مقام صنفی بیان کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم گوسفند زنده در بازار حدود 250 هزار تومان و لاشه گوسفندان بین 500 تا 520 هزار تومان است.

وی در خصوص وضعیت جمعیت گوسفندان کشور تصریح کرد: با توجه به تداوم خشکسالی ها و تلف شدن دام های مولد به دلیل کمبود علوفه، کشور با کاهش جمعیت گوسفندان زنده مواجه شد که هم اکنون این کاهش در بازار قابل مشاهده است. .

ملکی بیان کرد: از این رو وزارت جهاد کشاورزی در تلاش است تا واردات گوشت قرمز و دام زنده را به منظور تامین بازار گوشت قرمز در ماه های پایانی سال افزایش دهد تا بازار این محصول تنظیم شود.

وی معتقد است: با وجود اینکه کشور با کمبود جمعیت گوسفند مواجه است، عده ای به دنبال صادرات دام زنده هستند. بنابراین مدعی هستند که وضعیت جمعیت دامی کشور مناسب است و کاهشی در این زمینه شاهد نیستیم.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی افزود: اگر دولت علاوه بر ادامه واردات، حجم گوشت را افزایش دهد، می تواند بازار این محصول را برای ایام عید و نوروز کنترل کند.
منبع:

ایرنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *