1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تحریم‌های ظالمانه علیه ایران نمی‌تواند مانعی…

تحریم‌های ظالمانه علیه ایران نمی‌تواند مانعی برای گسترش روابط ایران و ژاپن باشد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز – یکشنبه اول بهمن ماه – در مراسم دریافت اعتبارنامهتسوکادا تاماکیسفیر جدید ژاپن با بیان اینکه روابط دو کشور قدیمی، عمیق و رو به پیشرفت است، تصریح کرد: ایران برنامه هایی برای گسترش روابط خود با ژاپن در زمینه های مختلف دارد و تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی موفقیت آمیز و محقق نشده است. برای ایالات متحده تا کنون. نباید و نمی تواند مانعی برای گسترش روابط فیمابین باشد.

رئیس جمهور با اشاره به وضعیت تحولات بین المللی گفت: امروز که هر جا ناآرامی، درگیری و جنگ است، نگاه می کنیم، رد پای آمریکا در آنجا دیده می شود؛ از استفاده از بمب اتم علیه مردم ژاپن تا امروز. جنایات علیه مردم غزه، آمریکا نقش اصلی و اساسی دارد.

«تسوکادا تاماکیسفیر ژاپن صمیمانه ترین حسن نیت امپراطور و نخست وزیر ژاپن را به رئیس جمهور ابلاغ کرد و روابط دو کشور را گرم و نزدیک توصیف کرد و گفت: ژاپن به تلاش های دولت جناب عالی برای ارتقای رفاه مردم ایران احترام می گذارد. ملت و تعمیق و تقویت روابط منطقه ای. و بنده نماینده من تمام تلاش خود را برای تقویت و تداوم روند خوبی که در مسیر گسترش روابط فیمابین وجود دارد به کار بگیرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *