1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. افزایش ۱۲۸ درصدی جمع‌آوری معتادان متجاهر…

افزایش ۱۲۸ درصدی جمع‌آوری معتادان متجاهر در سال ۱۴۰۲

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار نصرت الله برین با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر وی بیان کرد: یکی از وظایفی که قانون برای پلیس و فرماندهی انتظامی پیش بینی کرده و اجرای آن نیز در دستور کار قرار دارد، تامین نظم و امنیت جامعه و مبارزه با مواد مخدر است.

وی افزود: معتقدیم مواد مخدر یک تهدید جهانی است و از حوزه منطقه ای، استانی و ملی فراتر رفته است. بنابراین بر اساس این مرجع قانونی، پلیس وظیفه دارد از ورود مواد مخدر از بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر پاکستان و افغانستان به کشور جلوگیری کند.

جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر لطفا وی با بیان اینکه معضل مواد مخدر یک آسیب اجتماعی است، گفت: اگر پلیس نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد خانواده ها، جوانان و نوجوانان و کل جامعه گرفتار این بلای خانمان سوز می شوند و هرکسی درگیر آن باشد. مواد مخدر با این حال بازگشت و رهایی او بسیار سخت است و اراده قوی می خواهد.

وی همچنین درباره اقدامات پلیس برای حل معضل معتادان متجاهر تصریح کرد: یکی از مشکلات جامعه وجود معتادان متجاهر است. مجهری این است که در سطح خیابان ها و معابر و پارک ها و بوستان ها تردد می کنند، هرچند ارگان های زیادی در این امر دخیل هستند، اما چون پلیس بالاترین سطح تعامل را با لایه های مختلف جامعه دارد، مردم مطالبات خود را از پلیس مطرح می کنند. .

با بیان آن جمع بروید بیاورید فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: معتادان متجاهر از اولویت های پلیس هستند لطفا موضوع جمع بیاورید و پاکسازی شهر از وجود معتادان به عنوان دغدغه و اولویت اصلی پلیس معرفی شد که از ابتدای سال در دستور کار قرار گرفتیم و برنامه ریزی های مردمی روزانه و مستمر. بیاورید معتادان متجاهر را به ویژه در تهران اعدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به تشدید طرح جمع آوری معتادان متجاهر در آغاز سال تحصیلی، افزود: درآمد مالی بسیار خوب قاچاق مواد مخدر و کسب و کار پرسود آن، مشکلات اقتصادی، بیکاری، گرانی و همسایگی با افغانستان باعث بسیاری شده است. برای ارتکاب این جنایت سازمان یافته اما رویارویی را هم به سمت مرز و آن سوی مرزها پیش بردیم تا در شهرها کمتر با این مشکل مواجه شویم.

جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر لطفا وی ضمن انتقاد از اصلاح مکرر و مستمر قانون مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری ضربه زدن به مبانی مالی قاچاقچیان به ویژه در حوزه مواد مخدر است. وی اعتیاد و مواد مخدر را در اولویت آسیب های اجتماعی قرار داد و همه دستگاه ها را به تلاش در این زمینه فراخواند اما همه دستگاه ها کار نکردند.

وی از ضعف قانون توقیف و مصادره اموال ناشی از قاچاق مواد مخدر انتقاد کرد و افزود: قاچاقچیان با ترفندهای خاصی اموال خود را به نام دیگران منتقل می کنند اما در کشورهای دیگر کل اموال قاچاقچیان توقیف و مصادره می شود مگر اینکه قاچاقچی چیز دیگری می گوید. برای اثبات

براین درباره اقدامات پلیس در برخورد با خرده فروشان گفت: علاوه بر جمع آوری معتادان متجاهر، خرده فروشان را نیز دستگیر می کنیم و طبق آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 درصد افزایش دستگیری خرده فروشان و جمع آوری 128 درصد معتادان به مواد مخدر افزایش یافته است

وی با اشاره به تبعات مصرف مواد مخدر برای خانواده ها خاطرنشان کرد: فلسفه مواد مخدر آسیب رساندن به جوانان و خانواده ها است و استکبار جهانی نیز در این راستا تلاش می کند. ما در این عرصه نزدیک به چهار هزار شهید دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *