1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. تبریز و ایلام رکودار آلوده‌ترین و…

تبریز و ایلام رکودار آلوده‌ترین و پاک‌ترین شهر در کشور، یکم بهمن ۱۴۰۲

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، اگر نگاهی به گذشته و امروز -یکشنبه اول بهمن ماه – بیندازیم، سطح و شدت آلودگی هوا را که آسمان شهرهای مختلف را فرا گرفته است، احساس می کنیم. از این رو خبرگزاری به گزارش میهن تجارت به مقایسه شاخص کیفیت هوا در شهرهای مختلف پرداخته است. بنابراین، بر اساس سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، هیچ یک از شهرهای کشور در وضعیت خطرناک (قهوه ای) یا بسیار ناسالم (بنفش) قرار ندارند.

بر این اساس امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در هیچ یک از شهرهای بزرگ در وضعیت ناسالم (قرمز) قرار ندارد، اما روز گذشته سی ام دی شهرهای شهرکرد، کرمان و قزوین در وضعیت ناسالم برای عموم به ثبت رسید.

در این راستا سنجش کیفیت هوای امروز در کلانشهرهای تبریز با شاخص 137، تهران با شاخص 134، مشهد با شاخص 102، اهواز با شاخص 121، قزوین با شاخص 116 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، در حالی که دیروز شهرهای تبریز، اصفهان، تهران، مشهد، اهواز و قم به عنوان ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) ثبت شدند.

به این ترتیب دستگاه سنجش کیفیت هوا امروز در کلانشهرهای ارومیه با شاخص 87، اصفهان با شاخص 86، کرج با شاخص 62، بوشهر با شاخص 63، بجنورد با شاخص 91، زاهدان با شاخص 62، شیراز. با شاخص 74، قم با شاخص 58، سنندج با شاخص 57، خرم آباد با شاخص 81، اراک با شاخص 96، همدان با شاخص 81 و یزد با شاخص 62 است. در شرایط آب و هوایی سالم (زرد).

لازم به ذکر است طی روز گذشته CMD ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شهرهای ارومیه، کرج، ایلام، بوشهر، بیرجند، بجنورد، زنجان، سمنان، زاهدان، شیراز، کرمانشاه، یاسوج، خرم آباد، اراک، همدان و یزد در وضعیت هوا سالم بودند (زرد).

با توجه به این امروز ایستگاه های سنجش کیفیت هوای کلانشهرهای ایلام با شاخص 21، شهرکرد با شاخص 47، بیرجند با شاخص 42، زنجان با شاخص 34، سمنان با شاخص 42، کرمانشاه با شاخص 50 و یاسوج با شاخص 45 در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند. اما دیروز فقط شهر سنندج تمیز (سبز) بود.

لازم است بدانید وضعیت کیفی هوای امروز در شهرهای اردبیل، گرگان، رشت، کرمان، ساری و بندرعباس ثبت نشده است، این در حالی است که دیروز در شهرهای اردبیل، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس ثبت نشده است. به طوری که شهرهای اردبیل، گرگان، ساری و بندرعباس بدون داده ثبت شدند.

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در رنگ‌های خطرناک (قهوه‌ای)، بسیار ناسالم (بنفش) و ناسالم ثبت نشدند. وضعیت عمومی (قرمز) اما 5 شهر ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 13 کلانشهر سالم (زرد)، هفت شهر پاک (سبز) و 6 کلانشهر داده نشد، در حالی که دیروز سه شهر ناسالم برای عموم (قرمز) وجود داشت. ، شش کلانشهر ناسالم برای گروه های حساس. (نارنجی)، 16 شهر سالم (زرد)، یک کلان شهر پاک (سبز) و پنج شهر بدون داده وارد شدند.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *