1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. واشنگتن‌پست: دولت بایدن برای حملات مستمر…

واشنگتن‌پست: دولت بایدن برای حملات مستمر علیه حوثی‌ها آماده می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

روزنامه واشنگتن پست از برنامه های دولت آمریکا برای حملات مستمر به حوثی ها خبر داد و همزمان چند مقام به چالش های احتمالی چنین اقدامی اشاره کردند.

بر اساس گزارشی که روز شنبه 30 ژانویه در این روزنامه منتشر شد، مقامات ارشد چهارشنبه هفته گذشته در کاخ سفید جلسه ای برای بررسی این موضوع برگزار کردند.

حوثی‌ها از اواخر اکتبر حملاتی را علیه کشتی‌های عبوری از دریای سرخ و خلیج عدن به مقصد اسرائیل آغاز کرده‌اند و ایالات متحده ائتلافی چندملیتی را برای مقابله با این حملات ماه گذشته راه‌اندازی کرد.

آمریکا و متحدانش طی دو هفته گذشته چندین بار مواضع یمنی ها را هدف قرار داده و موشک ها و پهپادهای آنها را بر فراز دریای سرخ منهدم کرده اند.

واشنگتن پست به نقل از مقامات دولتی که نخواستند نامشان فاش شود، گزارش داد که ایالات متحده استراتژی خود را برای از بین بردن قدرت نظامی حوثی‌ها و کاهش توانایی آنها برای حمله به کشتی‌ها تعیین کرده است.

یک مقام ارشد آمریکایی به این روزنامه گفت: ما به خوبی می دانیم حوثی ها چه کسانی هستند و چه جهان بینی دارند؛ بنابراین فکر نمی کنیم فوراً دست از کار بردارند، اما قطعاً تلاش می کنیم توانایی های آنها را کاهش دهیم و از بین ببریم.

با این حال واشنگتن پست به چالش ها و مشکلات احتمالی که رویارویی نظامی آمریکا با یمن ایجاد می کند نیز اشاره کرده است.

به نوشته واشنگتن پست، تشدید عملیات نظامی آمریکا علیه یمن با هدف اعلام شده از سوی دولت جو بایدن برای جلوگیری از گسترش جنگ غزه همخوانی ندارد و جنگ غزه پیامدهایی در عراق، سوریه و لبنان داشته است. ، و دریای سرخ.

در هفته های اخیر علاوه بر حملات تقریباً روزانه بین اسرائیل و گروه حزب الله لبنان در مناطق مرزی، تعداد حملات اسرائیل به سوریه و جنوب لبنان افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *