1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. پیش بینی بورس امروز ۲ بهمن…

پیش بینی بورس امروز ۲ بهمن ۱۴۰۲

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه شرکت های لیزینگ ایرانیان (ویران)، سیمان سفید نی ریز (سنیر) و سیمان فارس (سفر) بیشترین افزایش قیمت را در بورس به ثبت رساندند. در بازار فرابورس، شرکت‌های ASP (ASP)، سرمایه‌گذاری سبحان (وسبهان) و شرکت جنرال مکانیک (رنیک) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس اوراق بهادار، چافیبر (شرکت الیاف ایران)، کاروی (شرکت توسعه معادن ایران روی) و رطب (شرکت تجارت الکترونیک پارسیان) بیشترین کاهش قیمت را در بازار روز یکشنبه داشتند و در معاملات فرابورسی نیز شرکت سرمایه گذاران تدبیرگران. (سدبیر)، شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب (طغرب) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات روز یکشنبه 39 نماد دارای صف خرید و 68 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش کل صف های خرید با 14 درصد افزایش نسبت به روز کاری قبل به 111 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف های فروش با 44 درصد کاهش به 478 میلیارد تومان رسید.


بیشتر بخوانید: زمان پرداخت سود مرحله دوم حقوق صاحبان سهام مشخص شد


پیش بینی بازار سهام امروز

بورس تهران روز گذشته روند نزولی را آغاز کرد و در نهایت تا سطح 2 میلیون و 153 هزار واحد پایین آمد. به این ترتیب شاخص که در هفته گذشته نزدیک به 2 میلیون و 200 هزار واحد افزایش یافته بود، دیروز برای پنجمین روز متوالی عقب نشینی کرد و افت کرد. در 5 روز گذشته شاخص بیش از 44 هزار واحد از دست داده است.

دیروز شاخص کل 0.63 درصد و شاخص هم وزن نیز 1.33 درصد کاهش داشت. نمادهای تاپیکو، شستا، شتران، خودرو، وغدیر و شهبرن بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد با 8 درصد کاهش به 5 هزار و 523 میلیارد تومان رسید. اما روز یکشنبه برای هفتمین روز متوالی سرمایه واقعی از بورس خارج شد و به رقم 638 میلیارد تومان رسید. در 7 روز معاملاتی گذشته 2420 میلیارد تومان پول واقعی از بورس خارج شده است.

دیروز نمادهای فسبا، شتران، فولاد، دی، شبندر، خودرو، شستا، فملی و خساپا بیشترین برداشت واقعی را به ثبت رساندند. روز یکشنبه 76 درصد از نمادهای بازار قرمزپوش شدند، خروج سرمایه و ریزش شاخص نیز ادامه یافت. بنابراین، روندهای داخلی بازار همگی نزولی هستند.

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *