1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. مجلس سازوکار معافیت مالیاتی کسبه را…

مجلس سازوکار معافیت مالیاتی کسبه را تعیین کرد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به گزارش خانه ملت، نمایندگان شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز – دوشنبه دوم بهمن – و در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه. ۱۴۰۳ کل کشور در بخش درآمد، بند (ب) تبصره 6 لایحه تصویب شد.

بر اساس این مصوبه در تبصره (7) ماده (105) و تبصره ماده (131) قانون مالیات های مستقیم، پس از عبارت «نسبت ده درصد (10%)» عبارت «بیش از چهل درصد (40 درصد) )” اضافه شد. معافیت مربوط به مواد مذکور صرفاً برای درآمد مشمول مالیات اظهار شده برای عملکرد سال های 1402 و 1402 می باشد. ۱۴۰۳ قابل اجرا است.

طبق تبصره ماده 105 قانون مالیات های مستقیم به ازای هر ده درصد (10%) افزایش درآمد مشمول مالیات اظهار شده. موضوع مردم این ماده نسبت به درآمد اظهاری مشمول مالیات سال قبل آنها یک واحد درصد و تا پنج واحد درصد از نرخ های مذکور کاهش می یابد. شرط برخورداری از این تخفیف تسویه بدهی مالیاتی سال قبل و ارائه اظهارنامه مالیاتی مربوط می باشد سال جاری در مهلت اعلام شده از سوی سازمان امور مالیاتی می باشد.

همچنین مطابق با تبصره ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم به ازای هر ده درصد (10%) افزایش درآمد مشمول مالیات. موضوع مردم ماده 131 قانون مالیات های مستقیم نسبت به درآمدهای مشمول مالیات اظهاری سال قبل آنها یک واحد درصد و تا پنج واحد درصد از نرخ های مذکور کاهش می یابد. شرط برخورداری از این تخفیف تسویه بدهی مالیاتی سال قبل و ارائه اظهارنامه مالیاتی مربوط در مهلت اعلام شده از سوی سازمان امور مالیاتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *