1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. گسترش مناسبات دیپلماتیک پلیسی در دستور…

گسترش مناسبات دیپلماتیک پلیسی در دستور کار فراجا

گسترش مناسبات دیپلماتیک پلیسی در دستور کار فراجا

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سعید منتظرالمهدی فرمانده کل پلیس چین و تاجیکستان در یادداشتی با اشاره به بازدید و حضور سردار رادان نوشت:

“همانطور که قبلا تاکید کردم لطفا گسترش روابط دیپلماتیک در دستور کار قرار دارد و ارتباط موثر با جهان پیرامون بخشی از این پیوند بین دیپلماسی، فرهنگ و امنیت است.

وقتی تاکید می کنیم که توسعه صلح و امنیت به ویژه در منطقه خاورمیانه و آسیا، و رئیس دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی جمهوری خلق چین تاکید می کند که همکاری در زمینه امنیتی و انتظامی است. لازمه جامعه ایران و چین، بیشتر در این مورد. ما متوجه هستیم که این همکاری ها باید تقویت شود. زیرا منافع آن به نفع مردم هر دو کشور است.

چین در سال‌های اخیر تلاش کرده در کشورهای عراق، لیبی، سودان، یمن و حوادث غزه میانجی‌گری کند که نشان از اهمیت دیپلماسی و امنیت در ارتباط با یکدیگر دارد.

سطح تعاملات و دیپلماسی پلیس نسبت به دهه های قبل را به یاد بیاوریم لطفا در یک سال اخیر گسترش چشمگیری داشته است و در بلندمدت اثرات آن در حوزه دفاعی-امنیتی، مرزبانی و مرزبانی و تعاملات علمی-پژوهشی و فنی پلیس محسوس خواهد بود.

تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه های مختلف پلیسی و توسعه همکاری ها در مبارزه با جرایم سازمان یافته از جمله تروریسم، سایبری، قاچاق انسان، اموال فرهنگی، مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و جعل اسناد هویتی قطعاً نتیجه این سفرهای دیپلماتیک و به موقع است. .

سفر به کشور همزبان تاجیکستان که با آن روابط فرهنگی و اقلیمی و نگرانی های امنیتی و انتظامی مشترک داریم. یکی از دلایل اهمیت برگزاری چنین جلساتی این است که همچنان دغدغه پلیس است

به هر میزان که تعامل در همکاری های امنیتی بین دو کشور هم زبان و تاجیکستان افزایش یابد، به همان میزان در تامین امنیت و ایجاد امنیت تاثیر خواهد داشت.

این موضوع بر تحکیم پایه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دو کشور نیز تأثیر می گذارد، زیرا شالوده و اساس هر گونه روابط فرهنگی و اقتصادی ارتباط مستقیمی با احساس امنیت اتباع دو کشور در سرزمین ایران دارد. طرف دیگر.

در تمامی سفرهای دیپلماتیک چند ماه اخیر به ویژه حضور رئیس پلیس ایران در چین و تاجیکستان و همچنین دیدار رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پاکستان با سردار قاسم رضایی جانشین رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پاکستان نیروی انتظامی کشور بر گسترش و تعامل همکاری های ضد تروریستی تاکید شده است.

ادامه چنین روندی باعث تقویت و بهبود امنیت در سطوح همسایگی و فرامرزی خواهد شد لطفا به دنبال گسترش تعاملات دیپلماتیک پلیس و ایجاد امنیت با مشارکت جمعی دیگر کشورها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *