1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. یک روزنامه عبری: بایدن به نتانیاهو…

یک روزنامه عبری: بایدن به نتانیاهو پیام داده است که «مسئول هولناک‌ترین شکست تاریخ اسرائیل خواهی بود»

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: یک رسانه عبری پیام رئیس جمهور آمریکا به نخست وزیر رژیم صهیونیستی و هشدار نسبت به استراتژی پیشنهادی آمریکا برای خروج از جنگ غزه و شکست راهبردی تل آویو را فاش کرد.

روزنامه عبری «یدیوت آهارونوت» در این باره نوشت: آمریکا راهبردی ارائه کرده که قابل بررسی است. بر اساس استراتژی عقب نشینی ایالات متحده، تشکیلات خودگردان فلسطین بر غزه تسلط خواهد یافت و اسرائیل ممکن است از این امر منتفع شود.

بر اساس این گزارش، در استراتژی آمریکا به ارتش رژیم صهیونیستی آزادی عمل علیه جنبش حماس داده می شود و در مرحله دوم، محور راهبردی مبتنی بر حضور کشورهای بزرگ عربی مانند مصر، عربستان سعودی تشکیل می شود. ، امارات متحده عربی، مراکش و سایر کشورهای تحت رهبری ایالات متحده. و این کشورها به ائتلاف نظامی منطقه ای به رهبری واشنگتن خواهند پیوست.

یدیعوت در ادامه نوشت که نتانیاهو همچنان با استراتژی عقب نشینی مخالف است و در همین راستا اخیرا جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پیام های خود را به نخست وزیر رژیم صهیونیستی ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، بایدن به نتانیاهو گفته است که باید بین مسئولیت یک فاجعه پیچیده یا رهبری شدن توسط چرچیل برای ایجاد یک نیروی متحد سیاسی و اقتصادی یکی را میهن تجارت کند.

بایدن همچنین گفت: اگر نتانیاهو مسیر خود را تغییر ندهد، نام او به عنوان مسئول بزرگترین شکست استراتژیک در تاریخ اسرائیل ثبت خواهد شد.

پایگاه خبری اکسیوس شامگاه یکشنبه (اول فوریه) فاش کرد که دولت آمریکا قصد دارد برای عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی به شرط موافقت تل آویو با تشکیل کشور مستقل فلسطین تلاش کند.

به گزارش آکسیوس، بر اساس این طرح، رژیم صهیونیستی در ازای توافق غیرقابل بازگشت برای تشکیل کشور فلسطین، به عادی سازی روابط با عربستان سعودی دست خواهد یافت. علاوه بر این، مقامات صهیونیستی پس از تحقق توهم «نابودی حماس» در این منطقه نباید با نقش تشکیلات خودگردان ملی فلسطین در اداره غزه مخالفت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *