1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. افزایش قیمت طلای جهانی با کاهش…

افزایش قیمت طلای جهانی با کاهش ارزش دلار

افزایش قیمت جهانی طلا به دلیل کاهش ارزش دلار


قیمت جهانی طلا به دلیل کاهش ارزش دلار با 0.1 درصد افزایش به 2030 دلار و 87 سنت رسید.به گزارش میهن تجارت، قیمت طلا امروز با اندکی افزایش و قیمت هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۳۰ دلار و ۸۷ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با 0.2 درصد افزایش به 2033 دلار رسید. شاخص دلار آمریکا 0.1 درصد کاهش یافت و طلای دلاری را برای دارندگان این ارز ارزان‌تر کرد.

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا از بالاترین میزان در یک ماه گذشته به 4.1149 درصد کاهش یافت. پس از اینکه بانک مرکزی آمریکا از انتظارات برای کاهش زودهنگام نرخ بهره عقب نشینی کرد، طلا بیشترین کاهش هفتگی خود را در شش هفته گذشته ثبت کرد.

هفته گذشته، آستین گولزبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، گفت که فدرال رزرو قبل از هر گونه قضاوت در مورد کاهش نرخ بهره، به داده های تورمی بیشتری نیاز دارد. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا نیز افزود که اساس کاهش در سه ماهه سوم آغاز شد.

یک نظرسنجی هفته گذشته نشان داد که احساسات مصرف‌کننده در ایالات متحده در ژانویه به بالاترین سطح از تابستان 2021 رسیده است و داده‌های بازار کار و خرده‌فروشی نشان می‌دهد که اقتصاد ثابت مانده است.

احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه مارس از حدود 71 درصد دو هفته پیش به 55 درصد کاهش یافته است. سرمایه گذاران به برآوردهای تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده در روز پنجشنبه و داده های مخارج مصرف شخصی در روز جمعه نگاه خواهند کرد.

به گزارش رویترز، کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می دهد.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.1 درصد افزایش به 22.63 دلار در هر اونس، پلاتین با 0.4 درصد افزایش به 902.21 دلار و پالادیوم 0.4 درصد افزایش یافت و به 950.47 دلار رسید. اعلام وصول.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *