1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. ترامپ: مشتاقانه منتظر همکاری دسانتیس برای…

ترامپ: مشتاقانه منتظر همکاری دسانتیس برای شکست بایدن هستم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: پس از خروج رون دیسانتیس از میهن تجارتات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ گفت که منتظر همکاری وی برای شکست جو بایدن است.

به گزارش رسانه های آمریکایی، ترامپ با اشاره به حمایت های رون دیسانتیس گفت که من بسیار به حمایت او افتخار می کنم.

او به فاکس نیوز دیجیتال اضافه کرد که جو بایدن بدترین و فاسدترین رئیس جمهور تاریخ کشورمان است.

ران دیسانتیس، رقیب دونالد ترامپ در رقابت های میهن تجارتات ریاست جمهوری 2024 جمهوری خواهان، روز یکشنبه از کارزار میهن تجارتاتی کناره گیری کرد و گفت که از دونالد ترامپ برای میهن تجارتات امسال حمایت خواهد کرد.
و ادامه داد: ترامپ آشکارا برتر از جو بایدن، رئیس جمهور فعلی است.

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، دیسانتیس جمهوری خواه یکشنبه شب با انتشار ویدئویی در شبکه اجتماعی ایکس ضمن انتقاد از نیکی هیلی رقیب ترامپ گفت: برای من واضح است که اکثریت رای دهندگان در میهن تجارتات مقدماتی حزب جمهوری خواه. می خواهم به دونالد ترامپ یک فرصت دیگر بدهم.”

استعفای دسانتیس 45 ساله پس از آن صورت گرفت که او نتوانست انتظارات را در میهن تجارتات مقدماتی آیووا برآورده کند و شانس زیادی در میهن تجارتات مقدماتی این هفته نیوهمپشایر نداشت.

او در حالی وارد کارزار میهن تجارتات ریاست جمهوری آمریکا شده بود که در مقایسه با ترامپ از شانس بالایی برخوردار بود و نظرسنجی های اولیه نشان می داد که او موضع بهتری در برابر ترامپ دارد.

دیسانتیس و متحدانش توانستند حدود 100 میلیون دلار کمک میهن تجارتاتی جذب کنند. او در مورد بسیاری از موضوعاتی که برای محافظه کاران مهم است، مانند سقط جنین و آموزش مسائل نژادی و جنسیتی در مدارس، از رأی دهندگان درخواست خواهد کرد.

وی نسبت به همکاری پکن، تهران و مسکو نگاه منفی داشت و مدعی شد که پکن با حمایت از ایران و روسیه درگیر درگیری های منطقه ای است.

دیسانتیس همچنین گفت که اگر رئیس جمهور شود، قصد دارد سیاست خارجی آمریکا را در قبال منطقه هند و اقیانوس آرام تغییر دهد.

وی خواستار استفاده از “قدرت سخت” برای بازدارندگی چین از حمله به تایوان شد و قول داد تا پایان اولین دوره ریاست جمهوری خود تعداد کشتی های نیروی دریایی آمریکا را به 355 کشتی برساند و تا پایان دوره خود این تعداد را افزایش دهد. ترم دوم رسیدن به 385 کشتی و حرکت به سمت ایجاد ناوگانی با 600 کشتی در 20 سال آینده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *