1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. طلا بخریم یا نه؟

طلا بخریم یا نه؟

طلا بخریم یا نه؟


رئیس اتحادیه طلافروشان زنجان گفت: اگر مردم پول اضافی دارند و از آن استفاده نمی کنند می توانند خرید طلا را سرمایه گذاری مطمئنی بدانند زیرا طلا همیشه ارزش خود را حفظ می کند.به گزارش میهن تجارت، مجید غضنفریون با بیان اینکه صنف طلافروشان با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند، اظهار داشت: صنعت طلا در ایران به این بخش تقلیل یافته و بدون بررسی موضوعات مختلف در این صنف، قوانینی تصویب می شود که اکثرا که متخصص هستند.” انجام نشده است و عواقب آن فاجعه بار خواهد بود.

وی ادامه داد: در ایران شاهد نوساناتی در بازار طلا هستیم که تابعی از عوامل جهانی و اتفاقات داخلی است. با هر تحرکی در کشور شاهد افزایش قیمت طلا هستیم و در کنار آن عواملی مانند قیمت ارز نیز بر علت می افزاید و ثبات بازار از بین می رود.

غضنفریون درباره قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: 10 سال این موضوع چالش بود و در نهایت به این نتیجه رسیدند که اقدام درستی نبوده است. همچنین در رابطه با سامانه معاملات که سرمایه باید در سامانه ثبت شود، باید توجه داشت که با توجه به حساسیت موضوع، تمهیداتی برای رفع دغدغه فعالان این صنف اندیشیده شود.

این فعال صنفی در پاسخ به این سوال که چه توصیه ای به خریداران سکه و طلا دارید، گفت: اگر مردم پول اضافی دارند و از آن استفاده نمی کنند، می توانند خرید طلا را سرمایه ای مطمئن بدانند چرا که طلا همیشه خود را حفظ می کند. ارزش.

وی به رونق بازار طلای دست دوم اشاره کرد و افزود: من مخالف فروش طلای دست دوم هستم اما با توجه به شرایط فعلی مردم برای حفظ سرمایه خود اقدام به خرید طلای دست دوم می کنند. البته این روزها روشی به نام خرید اقساطی طلا وجود دارد که من با فروش اقساطی طلا مخالفم چون خریداران ضرر می کنند. فروش طلای مستعمل در برخی کشورها ممنوع است و برای اینکه صنعت و طلا از بین نرود، طلا را ذوب کرده و به طلای نو تبدیل می کنند تا کارگاه های طلاسازی به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس اتحادیه طلافروشان زنجان با بیان اینکه فروش اقساطی بیشتر به نفع فروشنده است تا خریدار، گفت: معمولا افرادی که طلا قسطی می خرند تحریک می شوند و فکر می کنند پول های کمی می دهند. در حالی که اکثر این فروشندگان قیمت طلا را افزایش می دهند تا آن را برای خود مقرون به صرفه کنند.

وی به ریسک بالای شغل طلافروشی اشاره کرد و افزود: جلسات زیادی با استاندار، کلانتری های مناطق مختلف و پلیس پیشگیری برای برقراری امنیت و جلوگیری از سرقت برگزار می شود که البته امنیت طلافروشان زنجان نسبتا خوب است.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *