1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. یمن: عملیات‌های ما ادامه دارد/ در…

یمن: عملیات‌های ما ادامه دارد/ در برابر هیچ تجاوزی ساکت نمی‌مانیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

تسنیم: سخنگوی جنبش انصارالله با تاکید بر اینکه تا زمان توقف تجاوزات رژیم اشغالگر به غزه، عملیات در یمن علیه کشتی‌ها و کشتی‌های اسرائیلی عازم فلسطین اشغالی ادامه خواهد داشت، از همه کشورها خواست فریب واشنگتن را نخورند.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن شب گذشته در سخنانی اعلام کرد که آمریکا در تلاش است تا جهان را درباره حوادثی که در دریای سرخ رخ می دهد گمراه کند.

عبدالسلام افزود: آمریکا در تلاش است تا یک بحران بین المللی ایجاد کند و پیامدهای آن را بر یمن تحمیل کند.

سخنگوی انصارالله ادامه داد، اما در مقابل این تلاش‌های آمریکا تاکید می‌کنیم که در چارچوب حمایت از ملت فلسطین و تحت فشار قرار دادن رژیم غاصب صهیونیستی برای توقف تجاوز جنایتکارانه و فاشیستی خود به نوار غزه، عملیات در یمن علیه کشتی‌های اسرائیلی و … کشتی های مقصد فلسطین اشغالی به حرکت خود ادامه خواهند داد.

این مقام انصارالله از همه کشورها خواست نسبت به مواضع یمن مطمئن باشند و قربانی فریب آمریکا نشوند.

وی تاکید کرد: آمریکا نیز حق ندارد با فرار برای ایجاد بحران های بین المللی از مسئولیت خود در قبال تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه فرار کند و باید جلوی این تجاوزات را بگیرد.

محمد عبد سلام در ادامه گفت: بر اساس اصل دفاع از خود، یمن اجازه نخواهد داد حاکمیت خود نقض شود و هرگز در مقابل هر تجاوزی که در معرض آن قرار گیرد سکوت نخواهد کرد.

این مقام یمنی نیز روز جمعه در گفت و گو با رویترز اعلام کرد که انصارالله به دنبال تشدید تنش نیست. ما یک سری قوانین درگیری وضع کرده ایم که در آن حتی یک قطره خون ریخته نشده و خسارت مادی زیادی وارد نشده است. این قوانین فقط برای فشار بر اسرائیل بود نه فشار بر کشورهای جهان. یمن نیز بر پاسخگویی به تجاوزات دشمن و پایبندی به مواضع خود در جلوگیری از حرکت ناوها و ناوهای اسرائیلی که به سمت فلسطین اشغالی می روند اصرار دارد و این وضعیت تا توقف حملات آمریکا (علیه یمن) و تجاوزات صهیونیست ها به غزه ادامه خواهد داشت.

در شرایطی که رهبری سیاسی و نظامی و مردم یمن بر ادامه عملیات این کشور علیه کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و کشتی‌هایی که به سمت فلسطین اشغالی می‌روند تا پایان تجاوز به غزه اصرار دارند، آمریکا شکست خورده است. تشکیل ائتلاف دریایی علیه یمن طی روزهای اخیر، اقدامات تهاجمی و خصمانه علیه یمنی ها از جمله حمله به اماکن این کشور و بازگرداندن نام انصارالله در فهرست موسوم به «تروریسم» صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *