1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. طرح صلح بورل روی میز؛ ۲۷…

طرح صلح بورل روی میز؛ ۲۷ وزیر خارجه اروپایی با مقامات فلسطینی و اسرائیلی دیدار می‌کنند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

روز دوشنبه دوم بهمن، وزرای خارجه اتحادیه اروپا به طور جداگانه با مقامات اسرائیلی و تشکیلات خودگردان فلسطین گفتگو خواهند کرد و جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، طرح صلح ده ماده ای خود را ارائه خواهد کرد.

پس از رد درخواست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای تشکیل کشور فلسطین، 27 وزیر خارجه اتحادیه اروپا امروز به طور جداگانه با همتایان خود از اسرائیل و فلسطین دیدار خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه اتحادیه اروپا ابتدا با اسرائیل کاتز، وزیر امور خارجه اسرائیل و سپس با ریاض المالکی، دیپلمات ارشد فلسطینی دیدار خواهند کرد. انتظار نمی رود کاتز و مالکی مستقیماً با هم ملاقات کنند.

کاتز و المالکی نیز روز دوشنبه در نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل به طور جداگانه صحبت خواهند کرد. وزرای خارجه عربستان، اردن، مصر و دبیرکل اتحادیه عرب نیز در این نشست حضور خواهند داشت.

علاوه بر این، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، یک طرح ده ماده ای برای صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها ارائه خواهد کرد.

اتحادیه اروپا برای اتخاذ یک موضع واحد در مورد مناقشه غزه تلاش کرده است، زیرا حامیان سرسخت اسرائیل مانند آلمان درخواست های اسپانیا و ایرلند برای آتش بس فوری را رد کرده اند.

مقامات اتحادیه اروپا شرایط گسترده ای را برای “روز پس از پایان جنگ جاری در غزه” بیان کرده اند که شامل توقف درگیری ها، آزادی گروگان های اسرائیلی، پایان حکومت حماس و نقش تشکیلات خودگردان فلسطین در اداره غزه است.

در حمله 15 مهرماه حماس به جنوب اسرائیل بیش از 240 نفر به گروگان گرفته شدند. اسرائیل می گوید هنوز 130 گروگان در غزه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *