1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. دستور رئیس قوه قضائیه برای تکمیل…

دستور رئیس قوه قضائیه برای تکمیل سریع‌ پرونده عوامل اقدام تروریستی کرمان

دستور رئیس قوه قضائیه برای تکمیل سریع‌ پرونده عوامل اقدام تروریستی کرمان

به گزارش به گزارش میهن تجارت و به نقل از مرکز رسانه ها قوه قضائیه حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژی طی سخنانی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه ضمن تبریک میلاد امام جواد علیه السلام.آ) و سیزدهم رجب ولادت حضرت علی(ع)آ) وی تصریح کرد: رژیم غاصب صهیونیستی همچنان در غزه جنایت می کند و با همه این وحشیگری های صهیونیست ها، میدان نبرد متعلق به مجاهدان مقاومت و مردم پایدار غزه است. به همین دلیل، صهیونیست ها در خارج از میدان دست به اقدامات تروریستی می زنند. اگرچه روز شنبه هفته جاری به یک منطقه مسکونی در سوریه حمله کردند، اما بر اثر این اقدام تجاوزکارانه، پنج تن از نیروهای نظامی کشورمان که به عنوان مستشار و به درخواست دولت سوریه در این کشور حضور داشتند، به شهادت رسیدند. اینجانب به نیروهای نظامی کشور، خانواده معظم آنان و تمامی نیروهای مسلح و ملت ایران تسلیت و تسلیت عرض می نمایم و امیدواریم خون پاک این شهدا موجب نابودی و تجزیه کامل رژیم صهیونیستی شود. رژیم

وی با قدردانی و تشکر از زحمات خالصانه همه مدافعان امنیت ملت ایران اسلامی و نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی کشور، افزود: مدافعان امنیت ایران اسلامی در عرصه های نظامی، امنیتی، اطلاعاتی و نیروهای انتظامی با تلاش و کوشش شبانه روزی و هوشیاری و تدابیر و اقدامات خود، اقدامات پیشگیرانه زیادی را سازماندهی می کنند و بسیاری از توطئه ها و عملیات های دشمن را خنثی می کنند. موضوعی که دور از چشم مردم می ماند; بر این اساس لازم است از زحمات کسانی که خالصانه، صادقانه و شجاعانه اقدامات شبانه روزی در جهت تثبیت و تقویت امنیت شهروندان انجام می دهند قدردانی شود.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: با تلاش و کوشش نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در دستگاه های مختلف از جمله وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، تعداد زیادی از عناصر که سراسر افراد مختلفی در جنایت سیزدهم کرمان از جمله عوامل، معاونان و عوامل حامی این جنایت شناسایی و دستگیر شدند. بر این اساس به دادستان های مربوطه دستور می دهم در اسرع وقت پرونده این افراد دستگیر شده را تکمیل و به دادگاه ارسال کنند. دادگاه نیز باید سریعا به پرونده عناصر مذکور رسیدگی کند.

وی با اشاره به بازدید هفته گذشته خود از مجتمع قضایی بعثت و دادسرای ناحیه 16 واقع در جنوب پایتخت گفت: در ابتدا تلاش و خدمات قضات و کارکنان مجتمع قضایی بعثت و… باید از دادستانی ناحیه 16 واقع در جنوب پایتخت قدردانی کرد. با وجود سختی های موجود، عملکرد خوبی دارند و به موارد مهم و بعضا سنگین و پرحجم رسیدگی می کنند. آفرین به اقدام آوردن، پرونده هایی که در آن مجتمع قضایی رسیدگی می شود گاهی سنگین و پیچیده است. برخی از این پرونده ها زندانی یا شکایت دارند، بنابراین باید به سرعت به آنها رسیدگی شود.

محسنی اژی اظهار داشت: کمبود فضا یکی از مشکلات مجتمع قضایی بعثه جنوب پایتخت است که برای رفع این مشکل «معاونت مالی، پشتیبانی و ساخت قوه قضاییه» به همراه « رئیس کل دادگستری استان تهران» سریعاً اقدام کند. از طرفی در مجتمع قضایی مذکور حجم زیادی از پرونده های راکد و مختومه که مربوط به سنوات گذشته بوده و البته فقط مختص آن مجموعه نیست انباشته شده است و برای این امر اقدامی فوری و قوی انجام می شود. باید اتخاذ شود و همچنین نیاز به الحاق دو دادگاه دیگر در این مجتمع قضایی وجود دارد و در این زمینه «معاونت منابع انسانی» و «رئیس کل دادگستری تهران» و «کمیسیون انتقال قاضی» باید اتخاذ کنند. اقدامات مقتضی و همچنین رئیس کل دادگستری تهران برای رفع مشکل. طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده های وارد شده به مجتمع قضایی بعث که به نظر می رسد ناشی از عوارض پرونده های مذکور است، باید تدابیری اتخاذ کند. در این راستا می توان به قضات شعب رسیدگی کننده به این پرونده های پیچیده نیز کمک فکری کرد.

وی با اشاره به ضرورت سنجش میزان تحقق شعار سال با توجه به اینکه در دو ماه پایانی سال 1402 است، گفت: تمامی ادارات، نهادها و نیروهای دولتی باید عملکرد خود را در خصوص تحقق شعار سال و برآوردی از این که در حوزه وظایف و اختیارات خود چقدر توانسته اند در راستای «کنترل تورم، رشد تولید» گام بردارند. ما در دستگاه قضایی نیز باید بررسی کنیم که چه اقداماتی در این زمینه انجام داده ایم و آثار این اقدامات چه بوده است. اگر اقدامات ما در راستای تحقق شعار سال کم و اندک بوده است، باید خودمان را مقصر بدانیم. استیضاح و اگر اقدامات ما موثر نبود، باید در روش های خود تجدید نظر کنیم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در این زمینه گزارشی از سازمان بازرسی دریافت شده که بر میزان واردات و صادرات در سه ماهه سوم امسال نظارت دارد که نشان می دهد صادرات ما نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است. سال قبل، اما واردات ما نیز افزایش یافته است. ; اگر این واردات مربوط به اقلامی باشد که جزو ملزومات و نیازهای کشور هستند و در داخل تولید نمی شوند، این افزایش واردات مشکلی ندارد، اما اگر واردات اقلامی باشد که نمونه داخلی مشابهی دارند، موضوع باید مورد توجه قرار گیرد زیرا یکی از مقوله ها مربوط به رشد تولید و تحقق شعار سال است و یکی از آسیب های وارده به تولید داخلی از همین حوزه است.

وی با اشاره به موضوع «آب» و لزوم صرفه جویی در آن، گفت: آب یک مشکل جدی است; اکنون دولت برای افزایش منابع آب، تغییر الگوی مصرف و مدیریت آب تلاش کرده است. ما در دستگاه قضایی باید در این مقوله پیشگام باشیم، دولت باید بتواند الگوی ویژه ای در این زمینه ارائه دهد و همچنین دستگاه های مختلف قضایی برای مناسبت ها و اعیاد فرخنده پیش رو مانند «13 رجب»، «عید مبعث» آماده شوند. آث»، «22 بهمن». و «نیمه شعبان»، برنامه های ارائه خدمات ویژه به مردم و مراجعین را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *