1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. فعالیت ۱۰ هزار هنرستان در کشور…

فعالیت ۱۰ هزار هنرستان در کشور / برنامه‌ریزی آموزش یک مهارت در هر مقطع تحصیلی

فعالیت ۱۰ هزار هنرستان در کشور / برنامه‌ریزی آموزش یک مهارت در هر مقطع تحصیلی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش، رضا مراد صحرایی در دیدار با معلمان عضو اتحادیه در سوریه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی فصل مشترک و بهانه ای ویژه برای نزدیکی دو ملت ایران و سوریه است.

وی افزود: به رسمیت شناختن انقلاب اسلامی در همان ابتدا و حمایت دولت و ملت سوریه در هشت سال دفاع مقدس از مواردی است که از یاد ملت شریف ایران نخواهد رفت.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیام انقلاب اسلامی به دولت ها و ملت ها تصریح کرد: پیام انقلاب اسلامی به دولت ها و ملت های منطقه و جهان این بود که ظلم نکنیم و البته نمی کنیم. ظلم را بپذیر و این را می توان در دو کلمه خلاصه کرد: استقلال و آزادی.

صحرایی ادامه داد: تحقق هویت، استقلال و آزادی برای حاکمیت و ملت یک کشور در گرو مکتب قوی است و مختصات این مکتب نیز در تحقق معلم و هویت مستقل است.

وی درباره سند تحول بنیادین گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای تحقق آموزش دانش آموزان به صورت چند جانبه و بر اساس معارف اسلامی سند تحول بنیادین را تدوین و تصویب کرده است که نسخه عربی آن تقدیم می شود. مهمانها.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رویکرد مهارت آموزی به ویژه در دوره دوم متوسطه تصریح کرد: سیاست مهم و راهبرد مهمی در جمهوری اسلامی وجود دارد که 50 درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه را هدایت کند. مدرسه تا هنرستان های فنی و حرفه ای که در وزارت آموزش و پرورش است. و پرورش با جدیت دنبال می شود.

صحرایی با تاکید بر مهارت آموزی در هنرستان ها افزود: اعتقاد بر این است که دبیرستان ها باید مسیری برای مهارت آموزی و ورود به بازار کار باشد نه اینکه تنها راهی برای ورود به دانشگاه ها باشد.

وی تصریح کرد: راه اندازی هنرستان های مجاور کارخانه در همین راستا و به منظور تحقق آموزش در محیط واقعی کار و آموزش در کنار تولید دنبال می شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت حدود 10 هزار هنرستان در کشور گفت: برنامه ملی مهارت برای آموزش یک مهارت در هر مقطع به طور ویژه برنامه ریزی و در حال اجراست.

صحرایی با اشاره به زمینه های همکاری افزود: آمادگی کامل برای تبادل تجربیات به ویژه در زمینه مهارت آموزی و هنرستان ها را داریم که درخواست شما نیز بوده است تا این مهم در کشور دوست و کشورمان محقق شود. برادر، سوریه

وی در رابطه با تغییر برنامه درسی گفت: بومی سازی با توجه به نیازهای آینده، به روز رسانی دانش و مهارت بخشیدن به درس ها از مهمترین مولفه های تغییر در برنامه درسی است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر مدارس در هر کشوری قوی شوند، آینده آن کشور تضمین می شود و مهمترین عامل این اقتدار معلم است که باید برای تربیت، توانمندسازی و رشد او برنامه ریزی و اقدام ویژه ای کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *