1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. قرآن، راه جهاد، ایثار، صبر و…

قرآن، راه جهاد، ایثار، صبر و ایمان را به ما یاد می‌دهد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، سردار پاسدار حسین سلامی امروز دوشنبه دوم بهمن ماه در مراسم افتتاحیه 114 دارالقرآن بسیج سراسر کشور با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی است. سپاه پاسداران مصداق آیه «برای مسجد تاسيس كردن علی تقوا از جانب اولین یک روز سزاوارتر که بلند شو فی ۚ فی رجال عشق که آنها پاک خواهند شد قسم میخورم عشق تصفیه کننده هاوی تصریح کرد: ارتش و بسیج حافظان حدود الهی و حافظ آیات روح ساز وحی الهی هستند که باید حقایق قرآن مانند آب جاری و روان باشد. حقارت بر پیکر ایمان جامعه ما جاری شوند تا چهره جامعه جلوه ای از نور خدا باشد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: راه های آرامش جامعه از آیات الهی می گذرد و اگر بخواهیم فضایی امن، آرام و سرشار از مهربانی، روحیه خدمت و ایثار داشته باشیم، همه این مفاهیم از فضایل ارزشمندی است که خداوند به آن اشاره می کند. در قرآن کریم او انجام می دهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قرآن کریم کتاب و نور روشن است اظهار داشت: بسیجیان و مومنان برای اینکه بتوانند دین خداوند ترویج معارف الهی را رونق بخشند، جامعه را مظهر تحقق حقایق الهی قرار دهند و مسلط و مجهز به منطق حق باشند، باید عشق و محبت جاودانه به قرآن داشته باشند.

فرمود: خانه هایی که در آن تلاوت قرآن صورت می گیرد، الله اکبر اجازه به آنها تعالی می بخشد و این خانه ها ارتفاع معنوی می یابند که برای جامعه ما مهم است. زیرا علاج همه دردهای جوامع امروزی در قرآن آمده است; پس وقتی چنین گنجینه گرانبهایی از هدایت و سعادت در اختیار ماست، ترک قرآن و دوری از آن ناسپاسی خداوند متعال است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: تمام حقایق عالم در قرآن کریم است; بنابراین افرادی که از قرآن معارف معنوی کسب می کنند با حقایق دنیا بیشتر آشنا می شوند و صراط مستقیم خداوند را بهتر می شناسند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به افتتاح 114 دارالقرآن بسیج در سراسر کشور، گفت: کار ارزشمندی که در سازمان بسیج مستضعفین آغاز شده، اقدام بسیار مقدسی است که اولین در نتیجه 114 دارالقرآن افتتاح شد که در کشور ما یک پدیده جدید است.

وی با بیان اینکه قرآن مظهر صراط مستقیم خداوند است، افزود: انشالله با تلاشی که در سازمان بسیج مستضعفین، سپاه استان، حوزه، بخش و پایگاه بسیج وجود دارد، کار سختی نخواهد بود. جامعه قرآنی را تحقق بخشیم. چون ما جامعه بسیار غنی مادی و معنوی هستیم و می توانیم به حق قرآن در جامعه. ترویج دادن

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه خواندن قرآن دلها را آرام می کند، خاطرنشان کرد: قرآن راه جهاد است. صرفه جوییصبر، اعتماد و ایمان به ما و هر آیه قرآن می آموزد راه جدید به سوئی حقایق الهی هستند.

فرمانده کل سپاه با ابراز امیدواری از اینکه جامعه ما به برکت وجود بسیج مستضعفین به جامعه قرآنی تبدیل شود، گفت: قرآن جای خود را در بین جوانان ما باز کرده و در حال انس با قرآن کریم هستند که یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران و خون پاک شهداست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *