1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تلاش برای ورود افراد تحول‌آفرین به…

تلاش برای ورود افراد تحول‌آفرین به مجلس/ کادرسازی شورای ائتلاف بر اساس خبرگی و نخبگی

گزارش کردن خبرگزاری به گزارش میهن تجارتنشست خبری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان بعدازظهر امروز – دوشنبه دوم بهمن – با حضور رؤسای جمهور و دبیران احزاب سیاسی انقلابی فعال در استان برگزار شد.

انتخابات را می توان زیرمجموعه انقلاب دانست

اکبر خلیلیان رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان وی در ابتدای این نشست بر ضرورت ایجاد تحول در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: حرکت های تحول آفرین در جامعه توسط مجالس و یا از طریق مردم در قالب انقلاب یا کودتا شکل می گیرد. انتخابات را می توان زیرمجموعه انقلاب و در کنار انقلاب دانست.

او اضافه کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند بهترین راه برای ایجاد تغییر، انتخابات است که نیازمند قانون اساسی است و آن قانون اساسی، قانون اساسی و قوانین مجلس است. و مدیران تحول همچنین رهبرانی خواهند بود که می توانند تحول را هدایت کنند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: احتمال وقوع این تغییرات وجود دارد. آسیب دیده و منجر به تحرکات کور و رقابتی در درگیری های سیاسی شود خبرنگاران می توانند این درگیری ها را هدایت کنند.

وی با بیان اینکه عده ای به دنبال تغییر در کوچه و خیابان هستند، گفت: در پاسخ به این گونه افراد باید گفت اگر اجداد شما توانسته اند در کوچه و خیابان تحول ایجاد کنند، شما هم می توانید.

خلیلیان با اشاره به ترورهای سال های اولیه انقلاب توسط گروهک های منافقین و شهادت بسیاری از سران و مردم در آن زمان، ابراز کرد: با اندکی تأمل درمی یابیم که تنها راه تحول جامعه تنها از طریق مجلس و قانون اساسی امکان پذیر خواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد هر روز گروهی از قانون اساسی سرپیچی کنند و راه خود را ادامه دهند، سنگ تمام گذاشته نمی شود، پس لازم است همه به قانون اساسی پایبند باشند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان وی با بیان اینکه رسانه ها در عصر حاضر می توانند حکمرانی خوبی در فضای مجازی داشته باشند، اذعان داشت: اگرچه جمهوری اسلامی ایران از نظر دوستان و دشمنان کشور قدرتمندی به شمار می رود، اما متاسفانه برخی از رسانه های داخلی ما مدعی هستند که کشور ضعیف است این موضوع به اغماض آنها از خود بزرگ بینی سرچشمه می گیرند. زیرا اگر انسان خود را بزرگ بداند دیگران و کار دیگران را کوچک می بیند و دستاوردهای کشور را هم نمی بیند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن برای کاهش حضور مردم در انتخابات تلاش می کند مردم را دلسرد کند، گفت: رسانه ها باید منافع انتخابات را برای مردم بازگو کنند و واقعیت ها را به ویژه برای نسل جوان تبیین کنند تا همه بدانند که از این طریق انتخابات انقلاب و تحول بزرگی در جامعه خواهد بود.

«جهاد تصمیم» همراه با «جهاد تبیین»

خلیلیان وی با تاکید بر اینکه مجلس در راس امور قرار دارد و با مجلس قوی شاهد تحولات در جامعه خواهیم بود، افزود: در شرایط کنونی جامعه باید علاوه بر جهاد تبیین، جهاد تصمیم گیری نیز داشت. . دوره جدید، دوران جهاد تصمیم گیری است، زیرا مردم باید آن تصمیم بزرگ یعنی شرکت در انتخابات را بگیرند که قطعاً آثار خود را در کشور، منطقه و جهان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نقش رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر از اسلام و مردم بود، تصریح کرد: اسلام و مردم همیشه در طول تاریخ وجود داشته است اما این نقش هدایت کردن این امام بود که به انقلاب اسلامی جهت داد و به پیروزی آن منجر شد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی تصمیم هر فرد می تواند در نظام انقلاب و کشور موثر باشد. اگر به گذشته نگاه کنیم، می بینیم که سرنگونی حکومت پهلوی نیز تحولی بود که در سایه هماهنگی و تصمیم مردم به وقوع پیوست.

وی با اشاره به برخی مشکلات جامعه بر توانمندی مدیران کشور در حل آن ها تاکید کرد و گفت: می توانیم بر مشکلات فائق آییم هرچند که نفوذی ها از اول انقلاب تا کنون کشور را به هم ریخته اند و همچنان ادامه می دهند. کشمیری های قوه مجریه، قضائیه و مقننه همواره قصد حمله به کشور را داشته اند تا اجازه ندهند اهداف مقامات اجرایی شود، اما این به معنای خنثی شدن همه مسئولان نیست.

خلیلیان وی تاکید کرد: سازوکار انتخاب سران قوا در ایران با سایر کشورها متفاوت است. در کشور ما افرادی هستند که باید رای دهند و اگر فردی مشکلی نداشته باشد و صلاحیتش تایید شود می تواند خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد اما اینکه آیا این فرد می تواند تحول آفرین باشد یا خیر از ابتدا مشخص نیست.

وی خاطرنشان کرد: افراد سه دسته هستند که در معرض گزینش قرار می گیرند. کسانی که می توانند تحول ایجاد کنند، کسانی که وضعیت موجود را حفظ می کنند و کسانی که وضعیت را بدتر از آنچه هست می کنند. بنابراین باید تلاش کنیم فردی را به مجلس بفرستیم که بتواند تحول ایجاد کند.

مهمترین وظیفه شورای ائتلاف افزایش مشارکت است

محمدعلی قیصریها دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان ادامه داد:: مهمترین وظیفه شورای ائتلاف که برای وحدت عملی نیروهای انقلاب ایجاد شد، تلاش برای افزایش مشارکت است.

وی با بیان اینکه تاکید رهبر معظم انقلاب بر افزایش مشارکت، وظیفه ما را سنگین کرده است، تصریح کرد: وظیفه اول ما تاکید بر حضور و حضور مردم در انتخابات است و وظیفه دوم ما انتخاب نماینده شایسته و شایسته است. ما باید در این مسیر تلاش کنیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان وی تصریح کرد: تشکیل شورای ائتلاف شهرستان ها نیز در همین راستا برای افزایش مشارکت است و باید از همه ظرفیت ها در این زمینه استفاده کنیم تا مجمعی انقلابی و کارآمدتر در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در صورت ورود افراد شایسته به مجلس مشکلات جامعه حل می شود و امیدواریم تلاش همه گروه های انتخاباتی در این راستا موثر واقع شود.

سزارین ها وی درباره روند احراز صلاحیت گفت: با رسیدگی شورای نگهبان به اعتراض برخی از داوطلبان رد صلاحیت شده، در برخی شهرستان ها بین یک تا 10 نفر به عرصه رقابت بازگشته اند و در مجموع حدود 1000 نفر به میدان مسابقه بازگشته اند. رقابت های انتخاباتی در کل کشور

وی ادامه داد: بازگشت این تعداد نامزد با سلایق فکری متفاوت قطعا منجر به افزایش حضور مردم در انتخابات می شود و امیدواریم افراد شایسته وارد مجلس شوند.

شورای ائتلاف در 23 شهر استان اصفهان تشکیلاتی دارد

عبدالله حق شناس نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان وی در ادامه بیان کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در 14 حوزه انتخابیه در 23 شهرستان استان اصفهان تشکیل شده و چهار تا پنج ماه است که فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی درباره نحوه انتخاب افراد در لیست شورای ائتلاف توضیح داد: روز گذشته جلسه دبیران شهرستان ها تشکیل شد و توضیحات لازم داده شد و برنامه این است که در هر شهرستان با توجه به کارگروه و شورای ائتلاف آن شهرستان 3 تا 5 نفر انتخاب و بر اساس آئین نامه به شورای ائتلاف استان خواهند آمد. شورای ائتلاف استان این تعداد را به یک نفر افزایش می دهد و آن فرد را به شورای مرکزی معرفی می کند و سپس افراد منتخب به وزارت کشور معرفی می شوند.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان وی تاکید کرد: با توجه به اینکه شورای نگهبان تا 20 بهمن ماه تغییراتی را اعمال می کند، باید منتظر ماند تا حقی ضایع نشود. انتخاب افراد در شهر اصفهان نیز بر عهده مجمع شورای انقلاب اسلامی است که با ما همکاری خواهند کرد.

تحول تنها از طریق صندوق رای حاصل می شود

محمدرضا بکرانی، دبیر جمعیت پیشکسوتان انقلاب اسلامی استان اصفهان وی در ادامه بیان کرد: راه های مختلفی برای افزایش سطح مشارکت وجود دارد. نخبگان سیاسی و اصحاب رسانه باید به جامعه نگاه کنند، دغدغه‌هایی را که احساس می‌کنند و با ابزارهای تبیین سال‌ها مغفول مانده و شفافیت و صداقت به جامعه بروند و به مخاطبان خود پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه کشور تحریم شده در 45 سال آینده پاسخ روشنی به بسیاری از سوالات است، گفت: دغدغه اکثر مردم رفاه اجتماعی و معیشت است، اما هر چه به سمت 20 اسفند پیش برویم شور و نشاط آنها بیشتر می شود.

دبیر جامعه پیشکسوتان انقلاب اسلامی استان اصفهان وی با بیان اینکه اکثریت مردم ما با صندوق های رای آشتی دارند، گفت: مردم نظام اسلامی را برتر از همه نظام ها می دانند اما اگر تغییر می خواهند باید همه پای صندوق های رای بیایند چرا که تغییر تنها از این طریق محقق می شود. صندوق رای

تشکیل شورای ائتلاف بر اساس تخصص و نخبگان

مهدی بصروی، دبیر حزب توسعه و عدالت اسلامی استان اصفهان وی در ادامه بیان کرد: قطعا در حوزه نظارت بر نمایندگان ضعف داشته ایم که به دلیل تعدد احزاب بوده است.

وی با اشاره به اتفاقاتی که در دوره های مختلف رخ داد و منجر به نزدیک شدن احزاب به یکدیگر شد، بیان کرد: باید به سمت کارشناسی برویم که به معنای استفاده از تجربیات بزرگان و نخبگان در حوزه جوانان است، از این رو شورای ائتلاف این کار را انجام داده است. کارمندسازی را آغاز کرد تا بر اساس آن پاسخگوی مردم باشد.

دبیر حزب توسعه و عدالت اسلامی استان اصفهان وی بیان کرد: شورای ائتلاف در حال بررسی کاندیداها است اما به این دلیل ائتلاف ها آنها تازه کار هستند، آنقدر که باید برجسته نیستند. با این وجود، افراد منتخب در ائتلاف ها باید در مقابل شورا و مردم پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم نمایندگان را به یکدیگر نزدیک کنیم، نیازهای شهرستانی، استانی و ملی را از طریق آنها پیگیری و خلأهای موجود را برطرف کنیم. نماینده باید بداند که به رای شورای ائتلاف نیاز دارد و به بزرگان گروه خود گزارش دهد.

بصراوی وی خاطرنشان کرد: دغدغه های ما زیاد نیست. گره های کشور کوچک است و با صبر باز می شود. خیلی از مسائل در مجلس مطرح نمی شود بلکه سلیقه ای است که با هماهنگی و همدلی و تلاش برای تبیین حل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *