1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. دستگیری ۳۹ سارق و مالخر سیم…

دستگیری ۳۹ سارق و مالخر سیم و کابل برق در اصفهان

دستگیری ۳۹ سارق و مالخر سیم و کابل برق در اصفهان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حسین ترکیان گفت: در پی سرقت سیم و کابل برق در نقاط مختلف استان که موجب اختلال در شبکه توزیع برق و ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شد، و باعث نارضایتی شد. ، طرح ویژه برخورد با سارقان و مالخران سیم و کابل برق به مدت 72 ساعت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان در سراسر استان اصفهان انجام شد.

وی افزود: در پایان این طرح 21 نفر از افراد سرقت کننده سیم و کابل برق دستگیر شدند که در بررسی ها و تحقیقات انجام شده مشخص شد این افراد 51 فقره سرقت انجام داده اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری 18 نفر خبر داد ملکخر وی از سیم و کابل برق سرقتی خبر داد و گفت: از مخفیگاه این افراد 291 متر سیم و کابل برق، تعدادی ترانس برق، قطعات فلزی تابلوهای انتقال برق و انواع جعبه توزیع مخابرات کشف شد.

سرهنگ ترکیان با بیان اینکه 28 نفر از مجموع دستگیرشدگان دارای سوابق هستند، اظهار داشت: پس از تکمیل پرونده، تمامی متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

او گفت که مالخران مهمترین عامل ایجاد انگیزه در سارقان برای ارتکاب سرقت خاطرنشان کرد: آگاهی پلیس در تمامی طرح های برخورد با سارقان، شناسایی و دستگیری مالخران همچنین آن را در دستور کار جدی خود قرار می دهد زیرا تمامی افرادی که در زمینه خرید و فروش اموال مسروقه فعالیت می کنند به نوعی شریک جرم سرقت توسط سارقان و مهمترین عامل ایجاد انگیزه در سارقان برای ارتکاب سرقت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *