1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. یمن: در واکنش به حملات واشنگتن…

یمن: در واکنش به حملات واشنگتن و لندن یک کشتی نظامی آمریکایی را هدف قرار دادیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات نظامی عصر امروز دوشنبه خبر داد که طی آن یک کشتی باری نظامی متعلق به آمریکا در خلیج عدن هدف قرار گرفت.

سریع با بیان اینکه این حمله با موشک های مناسب انجام شد، گفت: نیروهای مسلح یمن تاکید دارند که پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس قطعی است و هرگونه حمله جدید بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند.

شبکه خبری المسیره به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح یمن گزارش داد: به جلوگیری از عبور کشتی‌های اسرائیلی یا حرکت کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی ادامه می‌دهیم تا حملات اسرائیل به غزه متوقف شود و محاصره غزه متوقف شود. ملت فلسطین شکسته است.»

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن همه اقدامات دفاعی و تهاجمی را در راستای دفاع از خود می دانند، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح به هرگونه حمله آمریکا یا انگلیس به کشورمان پاسخ خواهند داد.

مکس بلومنتال روزنامه نگار آمریکایی اخیرا با تمجید از اقدامات انصارالله تاکید کرد: من کاری را که انصارالله انجام می دهد اخلاقی ترین مداخله نظامی در طول عمرم نامیده ام. کاری که حوثی ها به دنبال آن هستند اعمال فشار اقتصادی بر اسرائیل برای توقف نسل کشی در غزه است.

وی همچنین گفت: تنها کاری که باید انجام دهند این است که آتش بس در غزه آغاز کنند و سپس کشتیرانی در دریای سرخ به حالت عادی بازگردد. بایدن به دلیل نقض قانون اساسی با اعلام جنگ علیه یمن استیضاح شود. او باید در یک دادگاه بین المللی در کنار آنتونی بلینکن به نسل کشی متهم شود.

محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن شامگاه یکشنبه تاکید کرد که این کشور در حمایت از ملت فلسطین، کشتی ها یا کشتی های اسرائیلی را که عازم فلسطین اشغالی هستند هدف قرار خواهد داد تا اسرائیل به حملات خود به غزه پایان دهد.

عبدالسلام از همه کشورها خواست قربانی فریب آمریکا نشوند و تاکید کرد که واشنگتن نباید از مسئولیت خود در توقف حمله به غزه شانه خالی کند.

وی در پایان گفت: بر اساس اصل حق دفاع از خود، یمن اجازه نخواهد داد حاکمیت خود نقض شود و در مقابل هیچ تجاوزی بسته نخواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *