1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. پوتین به کره شمالی سفر می‌کند

پوتین به کره شمالی سفر می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

خبرگزاری تاس گزارش داد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به زودی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در پیونگ یانگ دیدار خواهد کرد. این دیدار که قرار است در آینده نزدیک برگزار شود نشانه دیگری از تقویت همکاری های دو طرف است.

پوتین در دیدار با کیم بر اراده خود برای تقویت بیشتر همکاری های استراتژیک و تاکتیکی بین دو کشور تاکید خواهد کرد. این همکاری می تواند شامل موضوعاتی مانند توسعه موشک های بالستیک، تجارت و همکاری نظامی باشد.

سفر پوتین به کره شمالی در بحبوحه جنگ اوکراین و افزایش تنش های نظامی در شرق آسیا انجام می شود. این سفر را می توان تلاش پوتین برای تقویت روابط خود با متحدانش در منطقه دانست.

سخنگوی کرملین گفت که تاریخ دقیق سفر پوتین به کره شمالی در حال بررسی است و متعاقبا اعلام خواهد شد.

حداقل 48 کشور جهان از جمله ایالات متحده در بیانیه ای قوی در 9 ژانویه، ارسال موشک های بالستیک کره شمالی به روسیه و استفاده مسکو از این موشک ها علیه شهرهای اوکراین در 30 دسامبر 2023 و 2 ژانویه 2024 را محکوم کردند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه 21 ژانویه اعلام کرد که در واکنش به انتقال و آزمایش موشک های بالستیک کره شمالی به روسیه، سه نهاد روسی و یک فرد مرتبط با این انتقال را تحریم کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای در این زمینه گفت: انتقال موشک های بالستیک کره شمالی به روسیه حمایت از جنگ تجاوزکارانه روسیه است که بر رنج مردم اوکراین می افزاید و رژیم بین المللی عدم اشاعه موشکی را تضعیف می کند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *