1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. کاهش دما در نیمه شرقی و…

کاهش دما در نیمه شرقی و شمالی کشور / منتظر باران و کولاک برف در مناطق غربی باشید

صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در استان های واقع در شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی. البرز مرکزی و زاگرس مرکزی برف و باران می بارد. وزش باد شدید موقت، افت دما، در برخی نقاط رعد و برق و در مناطق کوهستانی کولاک برف.

وی افزود: فردا علاوه بر مناطق مذکور در شمال شرق و بخش هایی از شرق کشور بارش باران نیز رخ می دهد و روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود. شمال شرق و برخی مناطق غرب کشور است و این سامانه به تدریج از کشور خارج می شود. خواهد بود

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: روز جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب، در غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، مناطق مرکزی. کشور و به تدریج دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و در شرق کشور بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق کوهستانی کولاک برف پیش بینی می شود.

ضیائیان ادامه داد: روز شنبه علاوه بر مناطق مذکور در شمال غرب و برخی مناطق در جنوب و جنوب شرق کشور بارش ادامه دارد و در دو روز آینده وزش باد شدید در نواحی مرکزی، شرقی و جنوب شرق کشور خواهد بود. مناطق جنوب شرق کشور و در مناطق مستعد رگبار و رعد و برق. و خاک پیش بینی می شود.

وی گفت: طی دو روز آینده دمای هوا در نیمه شمالی کشور و روز پنجشنبه در نیمه شرقی کشور کاهش محسوسی خواهد داشت و تا روز چهارشنبه در دریای خزر و غرب خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی آسمان اصفهان نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و احتمال بارش خفیف باران، حداکثر ۱۶ و یک حداقل -2 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه آسمان نیمه ابری پیش بینی می شود بتدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد شدید حداکثر 18 و حداقل صفر درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *