1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. پیش بینی بورس امروز ۳ بهمن…

پیش بینی بورس امروز ۳ بهمن ۱۴۰۲

میهن تجارت- بازارهای سهام در شرایطی از معاملات روز سه شنبه استقبال کردند که شاخص های بورس تهران برای ششمین روز دوشنبه افت کردند. برای پیش بینی بازار سهام امروز – سه شنبه 3 بهمن – به روند بازار سهام در آخرین روز کاری نگاه می کنیم. روز دوشنبه شاخص کل 6664 واحد و شاخص کل هم وزن 4530 واحد کاهش یافت. همچنین شاخص کل فرابورس 147 واحد کاهش و شاخص هم وزن فرابورس 800 واحد کاهش یافت.

بیشترین افزایش قیمت

بیشترین کاهش قیمت

در بازار سهام، چفاست (شرکت افست)، چافیبر (شرکت الیاف ایران) و قمرو (شرکت قند مرودشت) بیشترین کاهش قیمت را در بازار روز یکشنبه داشتند و در معاملات فرابورسی شرکت مجتمع تولیدی گوشت مرغ ماهان (زماهان) شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای) و شرکت پالایش نفت لاوان (شاوان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات روز دوشنبه 35 نماد در صف خرید و 71 نماد در صف فروش قرار گرفتند. ارزش کل صف های خرید با 745 درصد افزایش نسبت به روز کاری قبل به 93 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف های فروش با 55 درصد کاهش به 215 میلیارد تومان رسید.


بیشتر بخوانید: گلایه سهامداران بورس از قیمت محصولات پالایشی + سند


پیش بینی بازار سهام امروز

دیروز شاخص کل بورس تهران برای ششمین روز کاهش یافت و تاپیکو، رمپنا، خودرو، کگل، حکمتی و پارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

علاوه بر این، برای هشتمین روز متوالی، پول واقعی از بازار خارج شد. دیروز 495 میلیارد تومان پول واقعی از بورس خارج شد. در مجموع در ۸ روز گذشته ۲ هزار و ۹۱۵ میلیارد تومان پول واقعی از بورس خارج شده است.

همچنین ارزش معاملات خرد در روز گذشته کاهش یافت. ارزش معاملات خرد با 14 درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل به 4795 میلیارد تومان رسید. بنابراین بازار با رکود نسبی و تداوم خروج سنگین پول واقعی مواجه بود. خروج شدید سرمایه واقعی نشان می دهد که سهامداران انتظارات منفی نسبت به آینده بازار دارند.

دیروز شاخص در ابتدا با شیب ملایم رشد کرد اما این روند تنها یک ساعت ادامه داشت و سپس شاخص افت کرد. به نظر می رسد اخبار سیاسی منفی نیز در روند نزولی بازار موثر بوده است. با روند فعلی به نظر می رسد امروز شاخص ها ریزش کنند.

فعالان بازار سرمایه از سیاست های دولت در بازار انتقاد می کنند و معتقدند اخبار و مصوبات درباره پالایشگاه ها و موضوع بنزین بر بازار تاثیر منفی گذاشته است.

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *