1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. سازمان انرژی اتمی مکلف به فروش…

سازمان انرژی اتمی مکلف به فروش مواد معدنی شد

سازمان انرژی اتمی مکلف به فروش مواد معدنی شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از خانه ملت، اعضای شورای اسلامی در جلسه صبح امروز – سه شنبه سوم بهمن ماه – شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه سال 1403 در قسمت درآمد با چند بند از تبصره 7 این لایحه به شرح زیر موافقت کردند:

«پ- به دولت اجازه داده می شود مابه التفاوت قیمت تعیین شده و کل قیمت فروش هر مترمکعب آب، دفع فاضلاب (پس از تایید سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی) را با بدهی دارایی سرمایه ای بپردازد. طرح های تملک شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو موضوع ماده (32) قانون برنامه و بودجه کشور مصوب 1351 با اصلاحات و الحاقات بعدی از ردیف درآمد و هزینه مربوط در جدول شماره (9) تسویه شود. به روش هزینه های جمعی شرکت های مرتبط موظف هستند تسویه حساب را در صورت های مالی خود اعمال کنند. سرمایه شرکتهای مذکور با توجه به اجرای این حکم به میزان بدهی تسویه شده افزایش می یابد.

ت- شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران مجاز است از معادل منابع پیش بینی شده در بودجه مصوب سالانه خود استفاده کند.

د- سازمان انرژی اتمی ایران موظف است پس از تفکیک، مواد معدنی و فرآورده های جانبی را به همراه مواد رادیواکتیو (با تشخیص کارگروهی متشکل از سازمان انرژی اتمی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان زمین شناسی) جمع آوری کند. و در حال پردازش، طبق قوانین و مقررات به فروش می رسد و درآمد حاصل از آن پس از کسر هزینه ها (شامل بهای تمام شده کالا و خدمات فروش رفته، اداره کل و توزیع و فروش) و با پرداخت حقوق دولتی مطابق ماده (14) ق.م. قانون معادن مصوب 1377 جهت واریز به حساب ویژه خزانه داری کل کشور. درآمد حاصل از حساب افزایش سرمایه دولت در شرکت منظور و معاف از تقسیم سود دولت و مالیات آن با نرخ صفر محاسبه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *