1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. آمار نگران‌کننده‌ از افزایش هزینه‌ها در…

آمار نگران‌کننده‌ از افزایش هزینه‌ها در بودجه ۱۴۰۳ شنیدیم/ ۳۰۰ همت و حتی ۲ برابر مطرح است

آمار نگران‌کننده‌ از افزایش هزینه‌ها در بودجه ۱۴۰۳ شنیدیم/ ۳۰۰ همت و حتی ۲ برابر مطرح است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، علی بهادری جهرمی صبح امروز سه شنبه سوم بهمن ماه در چهل و هشتمین نشست خبری خود، ضمن تسلیت شهادت مستشاران ایرانی به دست رژیم صهیونیستی، این اقدامات را نتیجه … استیصال رژیم صهیونیستی را اعلام کرد و تصریح کرد: این اقدام نشانه یکی بودن داعش و رژیم صهیونیستی است. است.

وی همچنین حمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس به یمن را محکوم کرد و افزود: انتظار داریم کشورهای عربی و اسلامی به این موضوع واکنش مناسب نشان دهند.

سخنگوی دولت همچنین با تبریک ولادت امیرالمومنین علیه السلام و با اشاره به برپایی مراسم اعتکاف و استقبال مردم از این مراسم گفت: بیش از 16 هزار دانش آموز پسر و 20 هزار دانش آموز دختر ثبت نام کرده اند. شرکت در مراسم اعتکاف که نشان دهنده استقبال خوب مردم از این مراسم است.

افزایش 40 درصدی مبادلات تجاری ایران و ترکیه

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به ترکیه گفت: در ادامه دیپلماسی کشور همسایه، رئیس جمهور فردا به ترکیه سفر می کند و اسناد مهمی در حوزه های اقتصادی، حمل و نقل و بازرگانی امضا خواهد شد. در طول دو سال فعالیت دولت، میزان مبادلات تجاری ایران و ترکیه تقریباً 40 درصد افزایش یافته و ظرفیت های تجاری دو کشور فراتر از انتظار رشد کرده است. علاوه بر دیدار سران دو کشور، هشتمین اجلاس تجاری بین دو کشور نیز برگزار خواهد شد.

نظارت دو میدانی و نظارت ستادی در جهت پیشبرد اهداف

بهادری جهرمی با اشاره به نظارت ستادی رئیس جمهور تاکید کرد: شاهد برگزاری شانزدهمین دوره نظارت ستادی رئیس جمهور از سوی وزارت ورزش و جوانان بودیم. با نظارت مضاعف میدانی و سفرهای استانی و نظارت ستادی شاهد پیشرفت برنامه ها و تقویت حرکت خواهیم بود.

10 پرتاب موفق در دو سال دولت سیزدهم

سخنگوی دولت با بیان اینکه دهمین پرتاب موفقیت آمیز دولت سیزدهم شنبه گذشته انجام شد، گفت: در 10 سال گذشته 10 پرتاب فضایی انجام شد و در طول دو سال فعالیت دولت 10 پرتاب داشتیم. جمهوری اسلامی ایران موفق شد در مدار 750 پرتاب کند.کیلومتر نیز موفق باشد.انشالله پرتاب های موفق دیگری نیز خواهیم داشت که دستاوردها و اثرات ملموسی در زمینه هواشناسی، برآورد محصولات زمینی، برآورد سطح موجود خواهد داشت. آب و مناطق متعدد جمعیتی و نیز رویدادهای طبیعی مانند سیل و زلزله شاهد مدیریت عینی خواهد بود.

آمار نگران کننده افزایش هزینه ها در بودجه 1403

بهادری جهرمی در پاسخ به سوال ایرنا مبنی بر تغییرات زیاد کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه، گفت: دولت تمام تلاش خود را در کنترل هزینه های جاری و افزایش منابع واقعی و هدایت منابع به سمت سرمایه گذاری های مولد به کار گرفت تا یک غیرنظامی ایجاد کند. بودجه تورمی با فراهم آوردن امکان رشد. اقتصادی باشد و بتواند در مسیری حرکت کند که بدون پیش بینی منابع از افزایش هزینه های جاری جلوگیری کند و از ایجاد تورم و اثرات آن در معیشت مردم جلوگیری کند.

سخنگوی دولت به آمار نگران کننده افزایش هزینه ها در بودجه اشاره کرد و تاکید کرد: آنچه شنیدیم این است که 300 هزار میلیارد تومان هزینه در بودجه افزایش یافته و حتی دو برابر این رقم برآورد می شود. اما تلاش و مساعدت و همکاری دولت و مجلس در جهت کنترل و مهار عوامل ایجاد تورم است و این مهم ترین اولویت مردم است و انتظار می رود همکاری متقابلی بین مجلس وجود داشته باشد. ، دولت و کمیسیون ها در پیش بینی منابع و تعیین اهداف در سقف منابع واقعی.

وی بیان کرد: باید از تجربیات گذشته درس گرفت چرا که افزایش هزینه ها بدون پیش بینی منابع چیزی جز ایجاد تورم ندارد.

بهادری جهرمی در خصوص اقدامات دولت در زمینه به کارگیری علم و فناوری روز در حوزه کشاورزی گفت: در حوزه کشاورزی نیز برنامه توسعه مکانیزاسیون با تکیه بر فعالیت های دانش بنیان کشور در دستور کار دولت قرار گرفته است. در سند تحول و همچنین در سایر تصمیمات. رشد 31 درصدی عرضه ماشین آلات کشاورزی را شاهد بودیم. افزایش 4 برابری استفاده از پهپادهای کشاورزی داشتیم. برای اولین بار دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی پیش بینی شد. این اقدام و اقدامات مشابه باعث شده تا 78 درصد در حوزه شرکت های دانش بنیان کشاورزی داشته باشیم. از 280 شرکت در ماه های اخیر به 500 شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی رسیده ایم.

وی با بیان اینکه سرانه دانش آموزی در مناطق روستایی و عشایری سه برابر شده است، تصریح کرد: 126 هزار کلاس درس روستایی و عشایری تجهیز شده است. از 211 هزار کلاس درس در قالب ۳۹۵۰ این مدرسه از دو سال پیش شروع به کار کرده است. حمایت از بهسازی و نوسازی مدارس و عدالت آموزشی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

سخنگوی دولت درباره اقدامات دولت در حوزه مسکن اعلام کرد که گزارش بانک مرکزی و مرکز آمار ایران در ماه های گذشته حاکی از روند کاهشی در حوزه خرید و فروش مسکن است که انشاءالله تاثیر خود را در زمینه اجاره مسکن در سال آینده خواهد دید.

جهرمی افزود: در زمینه سرمایه گذاری در ساخت و ساز ساختمان های شهری نیز در 6 ماهه امسال نسبت به 6 ماهه سال گذشته 8 درصد رشد داشته ایم. با رصد فعالیت مشاوران املاک، سامانه ثبت قراردادهای اجاره بین موجر و مستاجر فعال شد، اقدامات حمایتی برای تزریق منابع از شبکه بانکی، افزایش وام مسکن و وام ساخت و ساز، هدفمندسازی واگذاری زمین معادل داشتیم. ۱۰۰۰ ما واحد مسکونی داشتیم.

تلاش دولت برای مهار تورم و افزایش دستمزدها

بهادری جهرمی در خصوص اختلاف دولت و مجلس بر سر افزایش حقوق کارمندان خاطرنشان کرد: حمایت واقعی از حفظ قدرت خرید مردم، مهار تورم و شاهد افزایش دستمزدها است.

وی افزود: دولت در نظر دارد با تاکید بر افزایش حقوق افرادی که حقوق کمتری دریافت می کنند، حقوق ها را افزایش دهد. مثلاً فردی که 10 میلیون حقوق می گیرد باید 30 درصد افزایش داشته باشد در حالی که حقوق 50 میلیون تومانی باید معادل 10 درصد باشد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: گلایه عمومی مردم عدم عدالت در پرداخت ها است و نگاه دولت عدالت پرداخت و افزایش تدریجی حقوق کارکنان است.

خنثی سازی تحریم ها با جدیت دنبال می شود

بهادری جهرمی درباره راهبرد لغو و خنثی سازی تحریم ها در دولت گفت: دولت در سال 1401 شاهد رکورد 112 میلیارد دلار تجارت خارجی در حجم تجارت نفت بود که دولت به تدریج مذاکرات را برای رفع تحریم پیش برد در مسیر خنثی کردن تحریم ها؛ عضویت در اجلاس ها و گروه هایی مانند بریکس و شانگهای، تقویت دیپلماسی همسایگی و توسعه روابط با محوریت توسعه روابط اقتصادی از جمله اقدامات دولت بوده و نشان می دهد که اقدامات دولت در این زمینه نیز درست بوده است.

وی با تاکید بر اینکه خنثی سازی تحریم ها با جدیت دنبال می شود، گفت: اخیراً آقای باقری در راستای مذاکرات رفع تحریم ها با مورا در ژنو جلسه و رایزنی داشت و این گفتگوها، مذاکرات و بازدیدها ادامه دارد.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *