1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. فرآیند نظارت بر بازار هوشمندسازی می‌شود

فرآیند نظارت بر بازار هوشمندسازی می‌شودرئیس سازمان حمایت از انعقاد تفاهم نامه ای بین این سازمان، وزارت حراست و اتاق اصناف خبر داد که بر اساس آن سامانه هوشمندسازی فرآیندهای نظارتی در اختیار اصناف قرار می گیرد.به گزارش به گزارش میهن تجارت، حسین فرهیدزاده در مراسم ادواری اتاق اصناف اظهار داشت: تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتاق اصناف ایران و معاونت بازرگانی و خدمات برای نظارت بر بازار منعقد شد. . بر اساس این تفاهم نامه، سامانه هوشمندسازی فرآیندهای نظارتی در اختیار اصناف قرار می گیرد و از این پس فرآیندها توسط اتاق اصناف هوشمندسازی می شود.

نظارت بر قیمت کالاها به سازمان حمایت محول شد

به گفته وی، ناظر بازار چند دستگاه نظارتی را بر عهده داشت که بنا به دستور رئیس جمهور، به منظور تمرکز نظارت و بازرسی بر قیمت کالاها و خدمات و جلوگیری از موازی کاری، مسئولیت هماهنگی و مقررات کالاهای اساسی به سازمان حمایت از مصرف کننده تفویض شد.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه تفویض اختیارات رفیع وظیفه ای نیست و باید از تمام ظرفیت های موجود برای بهبود شرایط استفاده کنیم، تصریح کرد: در حوزه تنظیم بازار دو موضوع تامین کالاهای اساسی و نظارت بر آن است. باید همزمان پیگیری شود. و در صورت عدم هماهنگی و تناسب عرضه و تقاضا و مدیریت نشدن عوامل عرضه و تقاضا، تنظیم بازار با چالش و مشکل مواجه خواهد شد.

فرهیدزاده تصریح کرد: برای اجرای سیاست های تنظیم بازار و دستیابی به اهداف مورد نظر در این زمینه، نهادها و دستگاه های مرتبط باید بازار را در امر عرضه کالا و سازمان حمایت در امر نظارت و تنظیم بازار مدیریت کنند. در هماهنگی و همگرایی با یکدیگر. : ایفای نقش اصناف در برنامه ریزی و سیاست گذاری های مرتبط با بازار ضروری است. با توجه به اینکه نظارت بر بازار باید توسط خود مردم انجام شود و نظارت و کنترل مستمر بر بازار نظارت مردم بر مردم است، این تفاهم نامه همکاری امضا شد و بر این اساس طرفین برای گسترش همکاری ها تلاش خواهند کرد. در دستور کار قرار دارد.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *