1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. سورپرایز تازه برای متقاضیان خودروهای وارداتی

سورپرایز تازه برای متقاضیان خودروهای وارداتی

سورپرایز تازه برای متقاضیان خودروهای وارداتی

به گزارش اختازنیوز، رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: متقاضیان جدید خودروهای وارداتی به زودی می توانند وارد سامانه یکپارچه فروش شوند و همچنین می توانند محصولات تولید شده توسط برندهای جهانی خودرو را خریداری کنند.

همانطور که مهدی ضیغمی گفت، برخی خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه موجود است و متقاضیان اولیه محصولات وارداتی که در اسفندماه سال گذشته برای خرید ثبت نام کرده اند، تمایل چندانی به خرید آن ندارند. بنابراین این خودروها به صورت مازاد در سامانه یکپارچه فروش وارداتی موجود می باشند.

معاون وزیر صمت تاکید کرد: این خودروهای وارداتی مازاد هر روز در اختیار متقاضیان جدید قرار می گیرد تا در صورت تمایل بتوانند خودروهای وارداتی مازاد را خریداری کنند.

بررسی خودروهای عرضه شده در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی نشان می دهد که اکثر خودروهای بدون مشتری از محصولات برندهای چینی هستند.

دیغمی نیز در بیانیه خود به این موضوع اشاره می کند و می گوید عمده خودروهای وارداتی مازاد تولید چین است.

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت، متقاضیان خودروهای وارداتی ترجیح می دهند محصولاتی با برندهای غیر چینی خریداری کنند. این امر باعث می شود خودروهای چینی بدون مشتری بمانند.

به نظر می رسد خودروهای چینی محصولات مازاد برند چانگان هستند. شرکت خودروسازی سایپا تاکنون دو خودرو از سبد محصولات شریک سابق خود وارد کرده است.

چانگان سی اس 35 پلاس و چانگان سی اس 55 پلاس دو خودرویی هستند که مدیران سایپا از طریق سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی در اختیار متقاضیان قرار دادند.

نکته قابل توجه این است که دو خودروی برند چانگان عرضه شده در سیستم یکپارچه نتوانستند نظر بازار را جلب کنند.

فاصله قیمتی قیمت این خودرو در سیستم یکپارچه با بازار نسبت به سایر محصولات وارداتی که به بازار خودرو رسیده اند در انتهای آن قرار دارد.

البته دیغمی زمان در باز شدن دقیق سامانه یکپارچه از ورود خودروهای وارداتی به متقاضیان خبر نداده است، با این حال متقاضیان خرید محصولات برندهای جهانی خودرو هوشیار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *