1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. پیش بینی‌های متفاوت از قیمت بیت…

پیش بینی‌های متفاوت از قیمت بیت کوین؛ افزایشی یا کاهشی؟

به گزارش به گزارش میهن تجارت:


تحلیلگران دیدگاه های متفاوتی در مورد آینده قیمت بیت کوین دارند. برخی نسبت به رکود بازار و گروهی از کاهش احتمالی قیمت ها در ماه های آینده هشدار می دهند.به گزارش به گزارش میهن تجارت، تحلیلگران شرکت های BTCdata و Galaxy Digital در مورد تاثیری که اقدام Grayscale Bitcoin Fund (GBTC) بر قیمت بیت کوین می گذارد، اختلاف نظر دارند. این صندوق 25 میلیارد دلار از سهام خود را فروخته است.

کریس جی تری، بنیانگذار BTCdata، معتقد است که فروش GBTC احتمالا قیمت بیت کوین را تثبیت یا کاهش می دهد. او از Grayscale به دلیل حفظ کارمزد بالای 1.5 درصد انتقاد کرد و آن را یک اشتباه استراتژیک خواند.

در عوض، به گفته مایک نووگراتز از Galaxy Digital، سرمایه گذاران به سادگی می توانند دارایی های خود را به سایر صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) مانند ETF بیت کوین Inosco (BTCO) منتقل کنند که کارمزد سالانه کمتری دارند (0.39 درصد). او نسبت به آینده بیت کوین خوش بین است و پیش بینی می کند که آشفتگی فعلی بازار در نهایت فروکش خواهد کرد و قیمت بیت کوین در ماه های آینده افزایش خواهد یافت.

جذابیت ETF بیت کوین

Everly Barter، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در Nansen، Novogratz را تکرار می کند و انتظار دارد که ETF با کارمزد کمتر سرمایه بیشتری را در کوتاه مدت جذب کند. او همچنین معتقد است که ETF و معاملات آتی ابزارهای متفاوتی هستند، اما ETF ها برای سرمایه گذاران خرد جذاب تر هستند.

تحلیلگران جی پی مورگان همچنین بر این باورند که موفقیت صندوق های بیت کوین جدید با کارمزد و نقدینگی آنها تعیین می شود. آنها انتظار خروج قابل توجهی از صندوق را به دلیل کارمزدهای بالای GBTC دارند. آنها انتظار دارند سرمایه گذارانی که سهام GBTC را با تخفیف در بازار ثانویه در سال گذشته خریداری کرده اند، به انحلال آن کمک کنند.

تحلیلگران معتقدند اگر GBTC نتواند هزینه های خود را به سطح سایر صادرکنندگان کاهش دهد، ممکن است با ارقام تولید بزرگتر به ارزش 5 تا 10 میلیارد دلار روبرو شود.

به طور کلی، چشم انداز قیمت بیت کوین نامشخص است. با این حال، بسیاری بر این باورند که ETFها با کارمزدهای کمتر، سرمایه بیشتری را جذب خواهند کرد و احتمالاً قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *