1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. واحدهای نانوایی در آستانه تعطیلی/بیشتر از…

واحدهای نانوایی در آستانه تعطیلی/بیشتر از سه نان سنگک نخرید

واحدهای نانوایی در آستانه تعطیلی/ سه نان بیشتر نخرید

رئیس سابق اتحادیه نانوایان سنگکی:


سنگکی رئیس سابق اتحادیه نانوایان تهران گفت: محدودیت فروش نان 10 روز پیش اتفاق افتاد و در درازمدت می تواند منجر به تعطیلی واحدهای نانوایی شود و معیشت نانوایان و کارگران نانوایی را به خطر بیندازد.به گزارش به گزارش میهن تجارت، اصغر پابرجا از کاهش چشمگیر سهمیه آرد نانوایی ها خبر داد و گفت: شرکت نانینو (ارائه کننده دستگاه های هوشمند نانوایی) با این استدلال که نانوایان از الگوی پخت نان پیروی نکرده اند، سهمیه آرد خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

وی افزود: هر 10 روز یکبار 16 کیسه آرد دریافت می کردم اما اکنون سهمیه ام به 7.5 کیسه کاهش یافته است. سایر نانوایان هم وضعیتی مثل من دارند.

پابارجا ادامه داد: نانینو با قرار دادن دستگاه POS در نانوایی ها تعداد نانی که نانوا می پزد و در اختیار مردم قرار می دهد را کنترل می کند اما نمی داند نانوا نمی تواند کمتر از تعداد نانی که مشتری می خواهد به او بدهد.

رئیس سابق اتحادیه نانوایان سنگکی تهران تصریح کرد: از هر کیسه آرد مرغوب 110 تا 115 نان سنگکی به دست می آید. حالا نانوا موظف است این مقدار نان را به 40 مشتری بفروشد، به هر نفر حداکثر سه قرص نان می رسد. اگر نانوا بخواهد نان بیشتری بدهد، می گویند فروش او غیر متعارف است و سهمیه آرد واحد نانوایی کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: استدلالی که برای کاهش سهمیه آرد نانوایی ها ارائه می شود این است که تعداد نان های پخت و فروش واحدهای نانوایی بیشتر از مقدار واقعی است در حالی که یک بنگاه اقتصادی به دلیل کیفیت نان خود می تواند مشتریان بیشتری داشته باشد.

پابارجا بیان کرد: این محدودیت حدود 10 روز پیش اتفاق افتاده و در درازمدت می تواند منجر به تعطیلی واحدهای نانوایی شود و معیشت نانوایان و کارگران نانوایی را به خطر بیندازد. اگر سهمیه آرد من فقط 7.5 کیسه باقی بماند باید ظهر مغازه را ببندم.

وی از بیهوده بودن اعتراض واحدهای نانوایی به شیوه جدید جیره بندی آرد خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر نانوایی ها با آرد باقی مانده نان مورد نیاز مردم را می پزند اما ادامه این روند می تواند مردم را وادار کند. در تامین نان به عنوان قوت اصلی خود با مشکل مواجه هستند. .

رئیس سابق اتحادیه نانوایان تهران سنگکی یادآور شد: قیمت آرد آزاد برای هر کیسه 600 هزار تومان است در حالی که قیمت هر کیسه آرد یارانه ای حدود 50 هزار تومان است، بنابراین اگر نانوا مجبور به عرضه آزاد آرد باشد، قیمت نان حداقل سه بار خواهد بود
منبع:

ایلانا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *