1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. دوحه: بهترین راه رفع اختلاف‌نظرها با…

دوحه: بهترین راه رفع اختلاف‌نظرها با ایران گفت‌وگو است

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه قطر ضمن اعلام حمایت از تمامی اقدامات منطقه ای برای کاهش تنش در دریای سرخ، تاکید کرد که بهترین راه برای مقابله با اختلاف نظرها با ایران گفت و گو است.

مجید الانصاری سخنگوی وزارت امور خارجه قطر روز سه شنبه در نشست خبری گفت: نهمین گروه از مجروحان را از غزه انتقال دادیم که به این ترتیب مجموع مجروحانی که از غزه منتقل شدند. نوار غزه به بیش از 500 نفر رسید.

الانصاری گفت: با همکاری فرانسه نزدیک به 11 تن کمک پزشکی از جمله دارو برای صهیونیست های دستگیر شده وارد غزه کردیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه قطر تاکید کرد: این کشور معتقد است و هنوز هم معتقد است که پایان تنش در منطقه با پایان جنگ غزه مرتبط است.

وی گفت: با علم به اینکه تنش در منطقه به جنگ غزه مربوط می شود، از همه اقدامات منطقه ای با هدف کاهش تنش در دریای سرخ حمایت می کنیم.

الانصاری همچنین گفت: بارها تاکید کردیم که بهترین راه برای مقابله با اختلافات گفتگو با ایران است.

الانصاری با اشاره به اینکه تلاش ها برای میانجی گری در غزه ادامه دارد و بسیاری از اطلاعات منتشر شده کذب است، گفت: تاکید می کنیم که باید انگیزه واقعی برای روند صلح که مبتنی بر مسئله فلسطین است وجود داشته باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه قطر افزود: تنش در غزه بر تلاش‌های میانجی‌گری برای پایان دادن به بحران تأثیر گذاشت.

وی ادامه داد: ما بین دو طرف بحران غزه وارد مذاکرات و گفت وگوهای جدی شدیم اما شرایط آنجا در حال تغییر است.

الانصاری همچنین گفت: میانجی‌گری‌ها و مذاکرات با همه طرف‌ها ادامه داشته و متوقف نشده است، ما برای برقراری آتش‌بس پایدار در غزه تلاش می‌کنیم.

این مقام وزارت خارجه قطر ادامه داد: اختلال در ارتباطات غزه و نرسیدن کمک ها به این منطقه میانجی گری ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی تاکید کرد: ما همچنان نقش خود را در میانجی گری بین همه طرف ها برای توقف جنگ در غزه ایفا می کنیم.

الانصاری با اشاره به اینکه ادامه جنگ در غزه تنها باعث افزایش خسارات می شود، گفت: نمی توانیم مانع تراشی در انتقال کمک ها به نوار غزه را بپذیریم و جامعه جهانی باید اسرائیل را تحت فشار قرار دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه قطر افزود: افرادی هستند که در مورد میانجیگری های قطر دروغ می گویند، اما تا زمانی که فرصت برقراری صلح وجود دارد، این موضوع هرگز ما را از تلاش هایمان منصرف نمی کند و تلاش ما هدفمند است. بر برقراری آتش بس جامع در غزه و تضمین کمک به غزه متمرکز شده است.

وی در پایان تاکید کرد: اینکه مقامات اسرائیلی در صحبت های خود جابجایی ساکنان غزه را موضوعی ساده می دانند، پوچ است و نباید در این باره سکوت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *