1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. پیش بینی قیمت دلار 4 بهمن…

پیش بینی قیمت دلار 4 بهمن 1402

به گزارش میهن تجارت:


قیمت دلار روز سه شنبه با روندی افزایشی آغاز شد. این رشد قیمت تا پایان معاملات ادامه داشت. کارشناسان اقتصادی فنر دلار را رها شده می دانند.به گزارش میهن تجارت، قیمت دلار از ابتدای روز سه شنبه با روندی افزایشی بازگشایی شد. این اسکناس در کانال 54 هزار تومان 600 تومان افزایش یافت. در آخرین معامله از چهارمین روز هفته، دلار با قیمت 54 هزار و 650 تومان مبادله شد.

در حالی که پیش از این روابط سیاسی مطلوب با سایر کشورها به عنوان اهرمی برای مهار قیمت دلار عمل می کرد، اما اخباری مبنی بر سفر وزیر امور خارجه ایران به نیویورک برای شرکت در نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع تحولات منطقه غرب آسیا منتشر شد. نمی تواند نشان دهنده کاهش قیمت دلار باشد. بازار ارز خواهد داد.

روند صعودی برای دلار شکل گرفت؟

کارشناسان اقتصادی بارها تاکید کرده اند که ماه های پایانی سال روزهای پرتلاطمی برای بازار ارز است. زیرا دست بازارساز برای کنترل بازار و صرافی بسته خواهد شد. تحلیلگران بازارهای مالی محدوده 52 هزار تومانی را کف قیمتی دلار می دانند و معتقدند دلار تمایلی به کاهش قیمت نداشته و روند صعودی دارد.

حال و هوای بازار ارز در روز سه شنبه نیز مانند روز دوشنبه، بیشتر از خریداران بود تا فروشنده. تحلیلگران بازار ارز روند افزایشی قیمت دلار را تا پایان سال و تا محدوده 55 هزار تومان پیش بینی کرده بودند. اما به نظر می رسد در صورت حمله نکردن سیاستگذار به ارز، این رشد تدریجی برای شکستن سقف 60 هزار تومانی ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است بانک مرکزی همچنان بر سیاست تثبیت پایبند بوده و از رشد قیمت دلار در روزهای اخیر به عنوان شوک های موقت یاد می کند. نهاد پولی کشور معتقد است این افزایش قیمت ها باعث انحراف کوتاه مدت نرخ ارز از هدف بانک مرکزی می شود. بانک مرکزی مدعی است که تلاش دولت بر حفظ ثبات بازار ارز متمرکز است.

به نظر می رسد علاوه بر تاثیر اخبار نامطلوب سیاسی در هفته گذشته، کسری بودجه دولت باعث افزایش نرخ تورم و در نتیجه افزایش نرخ دلار شود. به گفته کارشناسان اقتصادی تنها راه حل اساسی و اساسی برای کنترل و کاهش نرخ تورم، رفع کسری بودجه از طریق افزایش درآمدهای عمومی دولت و کاهش هزینه ها است. لازم به ذکر است که کسری بودجه دولت زمینه استقراض از بانک مرکزی را فراهم می کند.

درهم 15 هزار تومان شد

قیمت دلار روز سه شنبه سوم بهمن 1402 در بازارهای اطراف افزایش یافت، قیمت دلار سلیمانیه با 520 تومان افزایش وارد کانال 55 هزار تومان شد و روی 55 هزار و 130 تومان ایستاد. دلار هرات با 400 تومان افزایش به 53 هزار و 900 تومان داد و ستد شد. قیمت درهم امارات 170 تومان گرانتر از قیمت روز دوشنبه وارد کانال 15 هزار تومان شد. این اسکناس با قیمت 15 هزار و 40 تومان معامله شد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *