1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. طرح «راست‌های افراطی» در آلمان برای…

طرح «راست‌های افراطی» در آلمان برای خروج از اتحادیه اروپا از راه برگزاری همه‌پرسی

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورونیوز: حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) با الهام از برگزیت قصد دارد برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار کند.

آلیس وایدل یکی از رهبران این حزب راست آلمانی در گفت و گو با مجله فایننشال تایمز، بدون اشاره به اعتراضات بی سابقه مردم آلمان به این جریان سیاسی تاکید کرد که در صورت به قدرت رسیدن، اقدام به برگزاری مراسمی خواهد کرد. همه پرسی به سبک برگزیت در آلمان برای جلب نظر مردم این کشور. درباره خروج از اتحادیه اروپا بپرسید.

خانم وایدل با اشاره به اینکه حزبش تلاش خواهد کرد تا اصلاحات مورد نظر خود را در اتحادیه اروپا اجرا کند، افزود که اگر این اصلاحات اجرا نشود، ایده خروج از آن عملی خواهد شد. وی همچنین در این زمینه ادامه داد: اگر اصلاحات ممکن نیست و نتوانیم حاکمیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را احیا کنیم، باید اجازه دهیم مردم خودشان تصمیم بگیرند. همانطور که انگلیسی ها انجام دادند.»

اظهارات این رهبر راستگرای آلمان در حالی مطرح می شود که صدها هزار نفر در شهرهای مختلف آلمان تظاهرات گسترده ای را علیه حزب راستگرا و بیگانه هراس «آلترناتیو برای آلمان» و دیگر گروه های همفکر در تاریخ آلمان آغاز کرده اند. آلمان پس از جنگ جهانی دومی بی سابقه بوده است.

اگرچه انتظار می رفت که رهبران حزب آلترناتیو برای آلمان پس از تظاهرات عقب نشینی کنند، اما اظهارات خانم وایدل نشان می دهد که این جنبش سیاسی همچنان بر اعتقادات سیاسی خود پافشاری می کند.

ویدل در بخشی دیگر از مصاحبه خود با فایننشال تایمز نیز اذعان داشت که این حزب نمی تواند قبل از سال 2029 در آلمان به قدرت برسد، اما تاکید کرد که حضور آنها در دولت این کشور در آینده قطعی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *