1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. دستورالعمل حمایت از حقوق سالمندان و…

دستورالعمل حمایت از حقوق سالمندان و معلولان عملیاتی می‌شود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، غلام عباس ترکی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک دادستانی کل کشور و سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سازمان بهزیستی پیگیر بسیاری از و وی ماموریت های متنوعی را که عمده آنها حمایت، توانبخشی، مشاوره، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آموزشی و رهبری است، بیان کرد: این سازمان در راستای اهداف انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است. جامعه هدف سازمان نیز طیف های زیادی هستند که نیاز به حمایت جامعه دارند.

با اشاره به افراد دارای معلولیت، سالمندان، زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست و بی سرپرست و بدسرپرست، زنان پناهندگان و آسیب دیدگان اجتماعی افراد در معرض آسیب های اجتماعی، زنان متقاضی طلاق و کودکان در معرض بلغم هستند، افزود: این جامعه هدف بسیار مهمی است و بسیاری از نهادها وظایف قانونی برای حمایت از این گروه ها دارند، اما محور همه این کارها در مورد رفاه آنها خدمات زیادی را به صورت شبانه روزی ارائه می دهند.

معاون حقوقی عمومی و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور گفت: این سازمان در شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی نقش آفرینی می کند. موضوع آسیب های اجتماعی یک موضوع چندوجهی و بین دستگاهی است و بدون همکاری و مساعدت همه قوا و مشارکت گسترده مردم نمی توان به همه اهداف تعیین شده دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بخش های مهم سازمان بهزیستی اورژانس اجتماعی است که خدمات زیادی را به مردم و مردم در راه آسیب ارائه می دهد. ارائه خدمات می کند، در این میان دادسرا نیز وظایف قانونی را بر عهده دارد، با توجه به اینکه این موارد از مصادیق حقوق عمومی است، دادستان وظیفه قانونی دارد که مسائل مربوط به حقوق عمومی را پیگیری و نظارت کند.

ترکی تصریح کرد: دادستان ها در حوزه امور سرپرستی وظایفی دارند که در راستای وظایف سازمان بهزیستی است. از این رو دادستانی کل کشور و دستگاه قضایی بر اساس تکالیف قانونی، برنامه های عملیاتی متعددی را برای دادستان هایی که در این زمینه به وظایف قانونی خود عمل می کنند، از جمله قضائی و پیگیری و نظارت بر حقوق عامه و پیشگیری، این همسویی پیش بینی کرده اند. و ماموریت های مشترک، همکاری نزدیک ما. و سازمان برای انجام بهتر ماموریت ها و دستیابی به اهداف مشترک به رفاه نیاز دارد.

وی با اشاره به برگزاری همایش مشترک دادسرا با کمیته امداد در سال گذشته گفت: هدف این بود که تفاهم بین دادسرا و کمیته امداد برای حمایت قضایی و اجتماعی از ایتام تحت پوشش کمیته امداد شناسایی شود. چالش ها حقوقی و قضایی جامعه هدف، تشکیل دبیرخانه دائمی در دادسرای کل کشور، برآورد چالش های مهم و ارائه راهکارها و اقدامات حفاظتی و پیشگیرانه مشترک. در آنجا تفاهم نامه امضا شد و اقدامات مشترکی را اجرا کردیم.

معاون حقوقی عمومی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای کل کشور با بیان اینکه امسال این ایده مشترک مطرح شد تا بتوانیم این تجربه را با سازمان بهزیستی داشته باشیم، افزود: در این ایام فرخنده تفاهم نامه همکاری بین دادستانی منعقد شد. دفتر و سازمان بهزیستی امضا خواهد شد. در این تفاهم نامه چندین موضوع در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه رئیس قوه قضائیه دستورالعمل نحوه صیانت از حقوق معلولان و سالمندان در روند قضایی را ابلاغ کرد، افزود: یکی از محورهای همکاری ما در تفاهم نامه اجرای کامل این تفاهم نامه خواهد بود. دستورالعمل ها. و سعی کنید کودکان کار و خیابان را ساماندهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *