1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تخصیص منابع برای حمایت از تولید…

تخصیص منابع برای حمایت از تولید و اشتغال پایدار

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، نمایندگان شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق. با توجه لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور بند الف تبصره 2 این لایحه را در بخش هزینه تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه، به منظور. واسه اینکه. برای اینکه حمایت از تولید و اشتغال پایدار و رشد تولید ملی با روش‌های مختلف از جمله افزایش سرمایه‌گذاری، ارتقای علاقه Veriتکمیل طرح های نیمه تمام تولیدی و احیای واحدهای تولیدی راکد، نوسازی و نوسازی واحدهای تولیدی، استفاده از ظرفیت های خالی بنگاه های تولیدی، کمک به اشتغال حاصل از ایجاد مشاغل و کارگاه های کوچک خانگی. خرد و کوچک با اولویت مناطق محروم و روستایی و مطالعات نظام های روستایی و تکمیل زنجیره ارزش تولید، منابع مالی موضوع این تبصره با تاکید بر ادغام حمایت های دولتی و گسترش عدالت سرزمینی در راستای رشد و پیشرفت استان های کشور و سند راهبرد توسعه صنعتی کشور با اولویت طرح های مولد. بر اساس دانش پایه و نیروی محرکه به شرح زیر تهیه و تخصیص می یابد.

تخصیص 50 تلاش به هیئت مدیره متولیان حساب های استانی پیشرفت و عدالت

نمایندگان در ادامه جلسه، اجزاء بستن (ب) تبصره 2: این لایحه به شرح زیر تصویب شد:

۱. تا سی درصد (30%) منابع مالی اجزاء (1) و (2) بند الف این تبصره به منظور پرداخت تسهیلات به منظور حمایت از برنامه های تولید و اشتغال در سطح ملی. مطابق با برنامه پیشنهادی به دستگاه های اجرایی اختصاص یافته است.

2. حداقل هفتاد درصد (70%) منابع مالی اجزاء (1) و (2) بند الف این تبصره برای پرداخت تسهیلات به برنامه های حمایت از تولید و اشتغال در سطح استان با تصویب شورای برنامه. کوچک و توسعه استان اختصاص دارد. منابع اجزاء (6) و (7) بند الف این تبصره مخصوص استان مربوط است.

3. معادل پانصد هزار میلیارد (500.000.000.000) ریال از تسهیلات موضوع به استثنای (8) بند الف این تبصره به طور مساوی موجود است. هیئت مدیره متولیان حساب های استانی پیشرفت و عدالت قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *