1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. حماس پیشنهاد آتش‌بس ۲ ماهه جنگ…

حماس پیشنهاد آتش‌بس ۲ ماهه جنگ غزه را رد کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: در پی انتشار اخباری مبنی بر جزییات پیشنهادات رژیم صهیونیستی برای مبادله جدید اسرا، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس روز سه شنبه اعلام کرد که این جنبش با پیشنهاد رژیم صهیونیستی مبنی بر توقف 2 ماهه جنگ به عنوان بخشی از توافقنامه موافقت کرده است. توافقی چند مرحله‌ای که شامل آزادی تمامی اسرای صهیونیست در غزه می‌شود، او مخالف آن است و همچنان بر توقف کامل جنگ و خروج نیروهای صهیونیست از غزه قبل از صحبت درباره تبادل اسرا تاکید دارد.

غازی حمد، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس گفت: جنبش مخالف این پیشنهاد است زیرا آتش بس 2 ماهه به معنای ادامه جنگ، کشتار و کشتار رژیم صهیونیستی در نوار غزه است و حماس این موضوع را تجربه کرده است. در آتش بس موقت قبلی است.

پیش از این شامگاه دوشنبه، رسانه های عبری محتوای پیشنهاد جدید رژیم صهیونیستی برای تبادل اسرا را منتشر کردند که مهمترین ویژگی آن برقراری آتش بس طولانی مدت، عقب نشینی تاکتیکی ارتش صهیونیستی از چند تن است. مناطقی در نوار غزه و آزادی اسرای فلسطینی از زندان های این رژیم.

تلویزیون رژیم همچنین گزارش داد: این توافق جدید مبادله اسرا چند مرحله ای است و مرحله اول شامل آزادی اسرای غیرنظامی است و در مقابل از رژیم صهیونیستی آتش بس طولانی مدت و عقب نشینی تاکتیکی خواسته شده است. از نیروهای ارتش

به گزارش پایگاه خبری العربیه، حمد همچنین افزود: مصمم هستیم که جنگ یک بار برای همیشه متوقف شود و آنها (صهیونیست ها) به آن باز نخواهند گشت. ماموریت ما حفاظت از مردم، توقف کشتار و نسل کشی است.

وی این پیشنهاد رژیم صهیونیستی را دروغ و فریب این رژیم توصیف کرد و گفت: هیچکس نمی پذیرد که جنگ دو ماه متوقف شود و اسرائیل به قتل عام برگردد. بنابراین ما بر توقف کامل درگیری ها و عقب نشینی نیروهای اسرائیلی اصرار داریم و سپس درباره جزئیات تبادل اسرا صحبت خواهیم کرد.

یکی از اعضای دفتر حماس اظهار داشت: موضع رسمی این جنبش مخالف پیشنهاد توقف 2 ماهه جنگ غزه است زیرا تنها مشکل رژیم صهیونیستی اسرا هستند و در نتیجه پس از آزادی آنها جنگ را به راحتی ادامه خواهد داد در حالی که اولویت مقاومت فلسطین توقف کامل جنگ غزه است و عقب نشینی نیروهای صهیونیستی اجازه بازگشت تل آویو به جنگ را نخواهد داد و هرگز نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *