1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. زمان واریز سود سهام عدالت متوفیان

زمان واریز سود سهام عدالت متوفیان

اما راه انتقال سهام عدالت متوفی به وراث چیست؟

گفتنی است یکی از وراث که باید ثبت نام کرده باشد ابتدا باید به آدرس «ddn.csdiran.ir» وارد درگاه یکپارچه مشمولان بازار سرمایه و در مرحله بعد وارد قسمت «امور حقوق صاحبان سهام» شود. و وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد متوفی در قسمت «استعلام زمان تشکیل پرونده» اطلاعات لازم را از زمان تشکیل پرونده و نوع دارایی متوفی به دست آورده اند، پس از آن در صورتی که زمان تشکیل پرونده تشکیل پرونده تایید می شود، می توانند به هر یک از دفاتر کارگزاری و بانک های منتخب مراجعه کنند و در پایان پس از تشکیل پرونده در یکی از دفاتر، پیگیری پرونده از طریق قسمت «استعلام وضعیت پرونده» در پورتال یکپارچه برای همه وراث.

اخیرا امکان استعلام سهام عدالت متوفیان در پرتال یکپارچه مشمولان فراهم شده است. حسنلو معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی در این خصوص گفت: بسیاری از هموطنان اعلام کردند که از وجود سهام عدالت متوفی خود اطلاعی ندارند و استدلال می کردند که این نیاز برای استعلام وجود دارد.

وی بیان کرد: بر این اساس در سامانه یکپارچه پورتال ذی نفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir در بخش امور حقوقی متوفیان امکان جدیدی ایجاد کرده ایم که مردم می توانند با استفاده از کد ملی و تاریخ استعلام دریافت کنند. تولد فرد متوفی آیا سهام عدالت داشت یا نه؟ در این قسمت علاوه بر اینکه متوفی دارای سهام عدالت بوده یا خیر، نوع سهام عدالت اعم از مستقیم و غیر مستقیم و پرتفوی سهام عدالت نیز مشخص شده است.

افراد برای استعلام باید وارد سامانه ddn شوند و برای ورود به این سامانه افراد باید ثبت نام کنند و به طور کلی در هیچ بخشی از فرآیند تقسیم سهام عدالت نیازی به پرداخت کارمزد نیست. از متوفی

نکته دیگر اینکه وراث متوفی سهام عدالت پس از مراجعه به درگاه ذینفع بازار سرمایه به نشانی «ddn.csdiran.ir» و تعیین زمان تشکیل پرونده نسبت به شروع فرآیند واگذاری سهام عدالت متوفی اقدام می کنند. به وراث باید به بانک های «ملی، ملت، پارسیان» مراجعه کنند. و تجارت» و کارگزاری های منتخب «معاملات آرتان، توسعه فردا، آتیه، سهام پوژوهان، دانایان پارس، سهام آبتین، توسعه اندیشه دانا، آرمان تدبیر نقش جهان، شاخص بورس، سهم آشنا، ساواآفرین، سرمایه گذاری ملی، آراد ایرانیان، فارابی. ، چکش ، آسمان ، نماد شاهدان ، آگاه ، شاخص سرمایه ، مفید ، نهایی ، پویا ، رابین هوشمند ، شهر ، اندیشمندان فردا ، کاریزما ، اندیشه و بینش مترقی ، بورس ، ملت های پویا ، آرمون بورس ، آپادانا ، بیدار اقتصاد، کارشناسان، کالاهای خاورمیانه، بانک سامان، رفاه، سپه، پاسارگاد، انصار، تجارت، ملت و پارسیان، ملی و کارآفرین.


بیشتر بخوانید: آخرین اخبار از واگذاری سهام عدالت متوفی


اسناد مرجع:

تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی

اصل یا یک قطعه عکس برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه کلیه وراث تعیین شده در گواهی محدودیت وراثت (با این توضیح که رسید متقاضی دریافت کارت ملی یا گواهی شماره ملی ممهور به مهر سازمان ثبت احوال می تواند جایگزین کارت ملی شود)

اصل یا عکس برابر اصل ورثه متوفی (در صورتی که مادر یکی از ورثه باشد به استناد بند ب ماده ۸۹۲ قانون مدنی صفحات شناسنامه مربوط به تعداد اولاد. والدین متوفی نیز موظف به کنترل اعتراض هستند)

در صورتی که متوفی دارای وصیت نامه رسمی باشد که در سند انحصار وراثت نیز قید شده است، ارائه اصل یا تصویر برابر با اصل ترکه الزامی است.

اما سود سهام عدالت وراثی که سهام عدالت متوفی آنها واگذار شده چه زمانی پرداخت می شود؟ موضوعی که محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: طبق برنامه زمانی که برای ارث داشتیم، پس از واگذاری سهام به وراث انشالله سال آینده این موضوع اجرایی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این سود با مرحله دوم و تسویه سود سهام عدالت در پایان سال پرداخت نمی شود؟ وی گفت: فکر نمی کنم اسفند ماه باشد چون ابتدا باید سهام واگذار شود و پس از شناسایی وراث سود آن پرداخت شود.

در دی ماه شرکت سپرده گذاری مرکزی از افزایش زمان واگذاری سهام عدالت متوفیان به وراث برای تسریع در روند واگذاری سهام به وراث خبر داد. مژگان صفری مقدم، مدیر پشتیبانی و مدیریت عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: میراث سامانه واگذاری سهام عدالت متوفیان به وراث آنهاست که از آبان ماه سال جاری آغاز به کار کرد.

وی بیان کرد: ابتدا زمان بندی را برای مراجعه وراث به مراکز تشکیل پرونده تعیین کردیم اما این زمان افزایش یافت و مراحل تشکیل پرونده برای کلیه متوفیان از سال 1384 تا 10 تیر 1398 و وراث کلیه باز شد. متوفیانی که در این سالها حضور دارند و سهام عدالت دارند می توانند به دفاتر کارگزاری و شعب بانک منتخب مراجعه کنند.

وی در پاسخ به این سوال که وراث متوفی بعد از سال 99 چه زمانی باید اقدام کنند؟ وی گفت: از تاریخ 10 تیرماه 1398 با توجه به اینکه طبق مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار مشمول مالیات شده و به دلیل الکترونیکی بودن فرآیند، این دسته از افراد باید منتظر ارائه خدمات مناسب توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی باشند. سکو.

در پایان لازم به ذکر است ارائه کلیه خدمات انتقال حقوق صاحبان سهام به وراث توسط بانک ها و کارگزاری های منتخب کاملا رایگان بوده و نیازی به پرداخت وجه نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *