1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. والدین باید در مسائل تربیتی بیشتر…

والدین باید در مسائل تربیتی بیشتر شریک مدرسه باشند

والدین باید در مسائل تربیتی بیشتر شریک مدرسه باشند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، انسیه خزعلی در نخستین همایش بین المللی تعالی تعاملات خانواده و مدرسه، چالش ها، الگوها و راهبردها که با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش: هدف از اجرای سند 2030 در وهله اول از هم پاشیدگی خانواده بود، بنابراین جای تقدیر بی حد و حصر از رهبر انقلاب وجود دارد همانطور که امام خمینی (ره) ایستاد. رهبری تا تسلیم و نگذاشتند دیگران مرد شوند، رهبری هم اکیداً فرمودند باید اجرا شود ما اسناد دیکته شده غرب نداریم چون اسناد خودمان را داریم.

وی با بیان اینکه هجمه ها، تهاجم فرهنگی و خونریزی های فرهنگی در فضای مجازی و بخش های خصوصی در راستای ارتقای فرهنگی است که در خود غرب به بن بست رسیده است، تصریح کرد: در مدارس غرب، والدین از مدارس عقب هستند. ، نسبت به نحوه تربیت و تربیت فرزندان و چیزهایی که به کودکان داده می شود و ذهنیت آنها را تغییر می دهد اعتراض دارند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: قرار بود این فرهنگ در جامعه ما رسوخ کند، سند 2030 برای اجرا ابلاغ شد اما رهبری مانع اجرای آن شدند تا این سلطه فرهنگی از غرب به ایران سرازیر نشود.

وی با بیان اینکه مهمترین موضوعی که دشمن نسبت به آن طمع دارد مسئله خانواده است، ذکر خانواده های مختلف، ترویج انواع خانواده، القای نافرمانی و نافرمانی اجتماعی در جوانان، نبودن در کنار خانواده و روی آوردن به لذت زودگذر است. ترک تحصیل فروپاشی اجتماعی و در نهایت بی هویتی فردی و اجتماعی، گفت: بنابراین نیازمند توسعه مهارت ها و یادگیری همزمان بین دانش آموزان و اولیای مدرسه و اولیای دانش آموزان هستیم که این همسویی منجر به وحدت نظر، تقویت ارزش ها در جامعه می شود.

خزعلی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین جایگاه خانواده و نقش آن روشن شده است، با توجه به اهمیت همکاری خانواده با مدرسه، تصریح کرد: گاهی نقش و همکاری خانواده با مدرسه در این خلاصه می شود. در حوزه اقتصادی و مالی اما نیازمند آموزش و پرورش و ایجاد وفاق و همدلی بین مدرسه و خانواده در مسیر تربیت، سبک زندگی، تغذیه، ورزش و سلامت هستیم، این موضوع بر پیشرفت تحصیلی و زندگی معنوی کودکان تأثیر می گذارد و منجر به تقویت نگرش ها و موفقیت های دانش آموزان

وی بروز مشکلات رفتاری، تعارض و ناهماهنگی والدین و معلمان را از جمله مواردی عنوان کرد که با آن درگیر است. مواجه هستیم و خاطرنشان کرد: این امر باعث ایجاد اختلالات رفتاری در دانش آموزان می شود، بنابراین شناخت انتظارات والدین از مدرسه و آگاهی از انتظارات مدرسه از اولیاء اولین قدمی است که باید در تقسیم وظایف انجام شود، سپس تأثیر و مشارکت نهادها. پدر و مادر باید زیاد شوند نه اینگونه. که والدین نه تنها در بحث اقتصادی شرکت کنند، بلکه والدین باید در مسائل آموزشی بیشتر شریک مدرسه باشند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخشی دیگر از سخنان خود از دو اقدام معاونت امور زنان و خانواده در رابطه با تحصیل دانش آموزان خبر داد و گفت: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری دو کار مرتبط را انجام می دهد. به دانش‌آموزان و خانواده‌ها، اولاً «زندگی و رشد» در پنج استان اجرا می‌شود، طی این طرح چند معلم با همکاری استان قدس برای برگزاری دوره‌ای برای والدین آموزش می‌بینند، امیدواریم در سال آینده این امر به اکثریت کشور تسری پیدا کند. استان ها، برنامه دیگر ما رویداد «خانواده و «فرهنگ عامه» است، این رویداد در 9 کارگروه در قالب نیازهای خانواده در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ ناملموس، بازی، مد و لباس، مهارت های زندگی، آموزش و پرورش برگزار می شود. ، کارآفرینی، محیط زیست و تغذیه سالم، می توانیم دانش آموزان را معرفی کنیم تا به عنوان حامی خانواده در این رویداد شرکت کنیم تا احساس مسئولیت کنند.

وی ادامه داد: حفظ خانواده از نظر کمی و کیفی، توجه به خانواده و پاسداری از آن از ضروریات رسیدن به تمدن و ارتقای پیشرفت فرهنگی و علمی جامعه است، خانواده اولین و مهمترین واحد اجتماعی است. که کارکردهای زیادی از جمله اجتماعی شدن دارد، سلامت جسمی و روانی و اقناع عاطفی افراد را بر عهده دارد، بنابراین هرگونه نقص در شکل و کیفیت و نحوه برخورد با خانواده و جایگاه خانواده عواقب جبران ناپذیری برای خانواده به همراه دارد.

خزعلی تصریح کرد: با بیان اینکه نظام آموزشی ایده آل در ایران اسلامی تربیت فرزندانی وفادار به والدین و کشور است اما نظام فردگرا و منفعت طلبانه جای خانواده را می گیرد و علاقه مند به تشکیل خانواده است و دارد. معیارها و ارزش های بسیاری موجود در خانواده را به چالش می کشد، پاشنه آشیلی است که دشمن به آن حمله کرده و می خواهد چهره خود را در جامعه منتشر کند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *