1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. به آمریکایی‌ها هشدار دادیم اقداماتشان موجب…

به آمریکایی‌ها هشدار دادیم اقداماتشان موجب تشدید دامنه جنگ می‌شود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حسین امیر عبداللهیان وی که برای شرکت در نشست شورای امنیت سازمان ملل که امروز در نیویورک برگزار می شود به آمریکا سفر کرده است، ضمن تشریح اهداف سفر خود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی از این سفر شرکت در امنیت سازمان ملل است. نشست وزرای خارجه شورا که با موضوع صلح برگزار می شود. و امنیت، با تمرکز ویژه بر مسئله غزه و فلسطین.

وی تصریح کرد: فرانسه در حال حاضر رئیس شورای امنیت سازمان ملل است و این نشست به ریاست فرانسه برگزار می شود. باید بشردوستانه شدن غزه و مهاجرت اجباری مردم این منطقه توسط صهیونیست ها را اعلام کنیم و ایده ها و راهکارهای پایان جنگ در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با استفاده از این فرصت قرار است در حاشیه این نشست با تعدادی از نمایندگان بین المللی و همتایان خود دیدار و رایزنی کنیم.

امیر عبداللهیان با اشاره به ملاقات خود با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در نیویورک گفت: در این دیدار موضوعات دوجانبه از جمله توافقات صورت گرفته بین سران ایران و روسیه از جمله سفر آیت الله رئیسی به مسکو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با لاوروف درباره این موضوع رایزنی و گفتگو کردیم. ارزیابی مشترک ما این است که توافقات صورت گرفته بین دو رئیس جمهور به خوبی در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه در این دیدار موضوع تحولات منطقه از جمله آخرین تحولات غزه و دریای سرخ نیز در خصوص دیدار با عبدالله مورد توجه قرار گرفت. بوهابیبوزیر امور خارجه لبنان در نیویورک تصریح کرد: با توجه به ادامه نسل کشی و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، بخشی از دامنه جنگ به لبنان از جمله جنوب این کشور و همچنین شمال کشور کشیده شده است. مناطقی از سرزمین های اشغالی

یک دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران گفت: اخیراً تهدیدهایی از سوی مقامات رژیم صهیونیستی مطرح شده و گفته اند که از احتمال گسترش دامنه جنگ صحبت می کنند. اسرائیل از ابتدای جنگ به شدت نگران گسترش دامنه جنگ توسط حزب الله و جبهه شمالی بوده است و می دانند لبنان که هنوز وارد جنگ گسترده نشده است، معادله را تغییر داده است. به نفع فلسطین و غزه است و اگر حزب الله تصمیم بیشتری بگیرد و بخواهد سناریوی جدیدی را دنبال کند، تغییرات جدیدی در زمینه تحولات غزه در حال رخ دادن است و در صورت لزوم، بر اساس شنیده های ما، هر تصمیمی در دستور کار حزب الله قرار می گیرد. سید حسن نصرالله.

امیر عبداللهیان وی با تاکید بر اینکه تهدیدهای اسرائیل مبتنی بر ترس است، ادامه داد: آنها در غزه هستند. قسمتی از کشتار زنان و غیرنظامیان و ویرانی هیچ دستاورد افتخاری در عرصه میدانی نداشته و به همین دلیل به عملیات تروریستی در اطراف فلسطین روی آورده اند.

وی همچنین به دیدار خود با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اشاره و تصریح کرد: در این دیدار درباره تأثیرات جنگ بر صلح و آرامش منطقه در سوریه بحث و رایزنی کردیم.

دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران همچنین به سوالی مبنی بر اقدامات نظامی آمریکا و انگلیس در دریای سرخ و حمله به مناطقی از یمن پاسخ داد. در یمن تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه است و دامنه جنگ را افزایش خواهد داد.

وی ادامه داد: همزمان با حملات آمریکا و انگلیس به یمن، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که 230 کشتی تجاری و نفتی در دریای سرخ در حال حرکت هستند و این نشان می دهد که پیام یمنی ها را به خوبی دریافت کرده اند و یمنی ها هستند. فقط کشتی ها جلوی حرکت آنها را به سمت بنادر رژیم صهیونیستی می گیرند.

وی همچنین با اشاره به دیدار و رایزنی هفته گذشته خود با دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا، در حاشیه نشست داووس وی تصریح کرد: در این دیدار به کامرون گفتم که اقدام شما در تشدید تنش در دریای سرخ و علیه یمن یک اشتباه استراتژیک است.

منبع: ایرنا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *