1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. کاهش قیمت گوشت قرمز/ تامین ۵…

کاهش قیمت گوشت قرمز/ تامین ۵ درصد گوشت مورد نیاز از طریق واردات

افزایش 35 درصدی مصرف گوشت قرمز در سال 1401


رئیس شورای تامین کنندگان دام از کاهش قیمت گوشت قرمز خبر داد و گفت: 5 درصد نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود.به گزارش به گزارش میهن تجارت، منصور پوریان گفت: دولت به عنوان سیاست گذار سیاست گذاری می کند و بخش خصوصی با نظارت کامل دولت امر واردات را انجام می دهد.

به گفته وی، هم اکنون کل تولید، عرضه و توزیع گوشت گرم، دامی و منجمد با بخش خصوصی است و همواره با مدیریت و نظارت وزارت جهاد کار خود را انجام می دهد.

پوریان ادامه داد: صنعت دامپروری کشور خصوصی است و تنها حوزه دامپروری دولتی است. در مجموع امسال با واگذاری واردات به بخش خصوصی، مبدأ واردات افزایش یافت که برای صنعت دام و گوشت کشور بسیار حائز اهمیت است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام از کاهش قیمت گوشت قرمز خبر داد و گفت: با توجه به فصل تولید مثل و تعطیلات دی ماه در دی ماه، عرضه گوشت قرمز و دام کاهش یافت که این امر منجر به نوسانات قیمتی در بازار شد. اما با از سرگیری واردات و افزایش عرضه، قیمت روند نزولی را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه 5 درصد نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود، گفت: با توجه به افزایش عرضه دام، گوساله و پرواربندی در کنار واردات شاهد آثار مثبتی در بازار هستیم.
منبع:

باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *