1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آسمان ۲۳ استان کشور امروز بارانی…

آسمان ۲۳ استان کشور امروز بارانی است

آسمان ۲۳ استان کشور امروز بارانی است

صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری. استان ها، کهگیلویه. و بویار احمد، شمال غرب فارس، مرکزی، قم، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، بارش برف و باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت، افت دما در ارتفاعات و مناطق کولاک برف است. در مناطق کوهستانی و در شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی افزود: روز پنجشنبه بارش ها در بخش هایی از سواحل دریای خزر، شمال شرق، غرب ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی با شدت کمتری ادامه می یابد و روز جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری از جنوب غرب به سمت شمال شرق. کشور، در غرب، جنوب غرب، مرکز و ارتفاعات. و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس، به تدریج دامنه های شرقی، شمال شرقی و جنوبی البرز، بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد و کوهستانی کولاک برف پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: شرایط مذکور در روز شنبه علاوه بر مناطق مذکور در شمال شرق، سواحل دریای خزر و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود و روز یکشنبه نیز بارش باران در شمال شرق کشور پیش بینی می شود. شمال شرق سواحل دریای خزر در بخش هایی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، شرق و جنوب شرق کشور پراکنده خواهد بود.

ضیائیان گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از مرکز، شرق و جنوب شرق کشور و جمعه و شنبه در جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. دما در روز آینده در نیمه شمالی کشور کاهش محسوسی دارد و امروز و از بعدازظهر جمعه غرب خلیج فارس و از امروز تا پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی آسمان اصفهان کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد شدید با حداکثر 19 و حداقل یک درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه آسمانی کمی ابری و وزش باد شدید همراه با حداکثر 18 و حداقل صفر درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *