1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. پیش بینی بورس امروز ۴ بهمن…

پیش بینی بورس امروز ۴ بهمن ۱۴۰۲

میهن تجارت- روز سه شنبه شاخص کل بورس با افت 26 هزار و 527 واحدی به رقم 2 میلیون و 120 هزار و 350 واحد رسید. اما شاخص کل هم وزن با 15 هزار و 658 واحد کاهش روی عدد 724 هزار و 116 واحد قرار گرفت. شاخص کل فرابورس نیز با افت 394 واحدی به عدد 25 هزار و 129 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز با 3 هزار و 482 واحد کاهش به سطح 132 هزار و 218 واحد رسید.

در پایان معاملات روز سه شنبه، 15 درصد بازار صعودی بود و قیمت سهام 85 درصد از معیارهای بازار کاهش یافت.

بیشترین افزایش قیمت

بیشترین کاهش قیمت

در بورس اوراق بهادار شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان)، برکت (شرکت گروه دارویی برکت) و سخت (شرکت سیمان کش) بیشترین کاهش قیمت را در بازار روز سه شنبه داشتند و در معاملات فرابورسی، مجتمع تولیدی گوشت مرغ ماهان. (زماهان)، شرکت آترین نخ قم (ناترین) و شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملرد) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.


بیشتر بخوانید: آیا گزارش های 9 ماهه باعث نجات بورس می شود؟


عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات روز سه شنبه 31 نماد دارای صف خرید و 130 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش کل صف های خرید با 6 درصد کاهش نسبت به روز کاری قبل به 87 میلیارد تومان و ارزش کل صف های فروش با 80 درصد افزایش به 387 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بازار سهام امروز

معامله گران از معاملات آخرین روز هفته که دامنه ریزش شاخص دیروز بالاتر بود استقبال می کنند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت 26 هزار و 527 واحدی معادل 1.24 درصد، تحت تأثیر نمادهای شپنا، فولاد، تاپیکو، فملی، اخابر و خودرو قرار گرفت و شاخص هم وزن نیز با نرخی بالاتر به رقم 15 هزار و 658 واحد رسید. معادل 2.12 درصد کاهش یافت.

دیروز پول واقعی برای نهمین روز از بورس خارج شد و رقم آن 904 میلیارد تومان بود که نسبت به روز دوشنبه 82 درصد افزایش داشت. نمادهای فسبا، فولاد، وبملت، شستا، فملی، خساپا، وبصادر، وتجارت، وغدیر و سفر بیشترین خروج سرمایه از بازار را داشتند.

در روزی که اکثر نمادهای بازار قرمز شدند و شاخص نیز وزن کم کرد، ارزش معاملات خرد سهام تا 5 هزار میلیارد تومان افزایش یافت و ارزش صف های فروش 80 درصد افزایش یافت.

به این ترتیب شاخص به فاصله 5 هزار واحدی سطح حمایت بعدی رسید. تحلیلگران فنی سطح ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار واحدی را به عنوان سطح حمایتی مهم شاخص معرفی می کنند و در صورت شکسته شدن آن، انتظار می رود شاخص به مسیر نزولی خود ادامه دهد.

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *