1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. جنگ سرخ دریایی‌ – به گزارش…

جنگ سرخ دریایی‌ – به گزارش میهن تجارت

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، رسانه ها، روزنامه ها و مطبوعات آزاد از ارکان توسعه و دموکراسی در هر جامعه ای محسوب می شوند. بر این اساس خبرگزاری به گزارش میهن تجارت مروری بر عناوین روزنامه های کشور دارد.

روزنامه ایران در صفحه اول امروز با تیتر قطع شریان های حیاتی رژیم صهیونیستی ضروری است وی به تحلیل سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخت و نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای صبح دیروز در دیدار شرکت کنندگان در کنگره 24 هزار شهید تهران بزرگ از عملکرد مسئولان نظام اسلامی انتقاد کردند. کشورها در خصوص موضوع بسیار مهم غزه گفت: گاهی مواضع و اظهارات مقامات کشورهای اسلام اشتباه است زیرا آنها در مورد موضوعی مانند آتش بس در غزه صحبت می کنند که خارج از کنترل آنها است و در اختیار آنهاست. دشمن خبیث صهیونیستی؛ مسئولان کشورهای اسلامی باید به مسائلی که در صلاحیتشان است عمل کنند. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: موضوعی که در دست مسئولان کشورهای اسلامی است، قطع شریان های حیاتی رژیم صهیونیستی است. کشورهای اسلامی باید روابط سیاسی و اقتصادی خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند و به این رژیم کمک نکنند.

روزنامه کیهان در صفحه اول شما با عنوان روز سیاه اسرائیل، کشته شدن 24 افسر صهیونیست با یک گلوله» وی نوشت: دوشنبه شب دستکم 24 افسر نظامی، نظامی و تکنسین صهیونیستی ساختمانی در جنوب غزه را برای تخریب آن بمباران کردند اما قبل از خروج با شلیک گلوله «آر.پی.جی» یک جوان فلسطینی به شهادت رسیدند. گفته می شود در این تیراندازی «ده ها» دیگر نظامی و درجه دار صهیونیست نیز زخمی شدند. صهیونیست ها برای توصیف این واقعه از عبارات «روز سیاه» و «روز سخت» استفاده کرده و سعی در آرامش خانواده های کشته شدگان دارند.

جنگ دریای سرخ

روزنامه جوان در صفحه اول امروز با تیتر «افزایش قدرت رزمی ارتش با افزودن تعداد زیادی از هواپیماهای بدون سرنشین راهبردی» او نوشت: بسیاری از هواپیماهای بدون سرنشین راهبردی طراحی و تولید شده توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری ارتش با حضور فرمانده کل ارتش و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه شد. سازمان رزم ارتش در چند نقطه کشور.

جنگ دریای سرخ

روزنامه وطن مزور در صفحه اول امروز با تیتر “جنگ دریای سرخ” نویسنده: یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: در پاسخ به تجاوزات آمریکا و انگلیس به یمن و در حمایت از مردم غزه، نیروی دریایی ارتش یمن با موشک‌های مناسب کشتی‌گیری خواهد کرد. دور زدن ارتش آمریکا “OCEAN JAZZ” را در خلیج عدن هدف قرار داد. سرلشکر به سرعت تایید کرد که پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس اجتناب ناپذیر است و هرگونه حمله جدید بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند.

وی افزود: ما به هرگونه حمله آمریکا یا انگلیس علیه کشورمان با هدف قرار دادن همه منابع تهدید در دریای سرخ و دریای عرب پاسخ خواهیم داد. سرلشکر سریع بر حمایت از غزه تاکید کرد و نیروهای مسلح یمن به اجرای اقدامات دفاعی و تهاجمی خود در چارچوب حق مشروع دفاع از یمن ادامه خواهند داد.

جنگ دریای سرخ

روزنامه جهان در صفحه اول امروز با تیتر «نسخه ضربتی اصلاحات بانکی» نوشت: برنامه اصلاح نظام بانکی ایران بیش از یک دهه است که آغاز شده و همچنان ادامه دارد. به نظر می رسد برای جلوگیری از طولانی شدن این روند به یک چارچوب و جدول زمانی عملی نیاز داریم. تجربیات جهانی می تواند در این زمینه مفید باشد. به دنبال افزایش نرخ بهره سیاستی در آمریکا، چندین بانک نسبتا بزرگ ورشکست شدند و نگرانی ها از گسترش بحران در اقتصاد این کشور افزایش یافت. فدرال رزرو با برنامه ای مشخص وارد عمل شد و اقداماتی را برای جلوگیری از گسترش بحران انجام داد. اگرچه به نظر می رسد چالش های سیستم بانکی آمریکا به پایان نرسیده است، اما برخی کارشناسان معتقدند که فدرال رزرو موفق شده است تا بحران را از سیستم بانکی دور نگه دارد. این سیاست را می توان تجربه مناسبی دانست سیاست گذاران کشورهای دیگر قرار گیرد. عرضه منابع نقدی در ازای اصلاحات تاثير گذارداشتن یک برنامه عملیاتی با زمان و تاثیر مشخص باعث شد این اصلاحات موثر واقع شود.

جنگ دریای سرخ

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *