1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. کاهش اندک قیمت طلای جهانی در…

کاهش اندک قیمت طلای جهانی در معاملات امروز

کاهش جزئی قیمت جهانی طلا در معاملات امروز


قیمت جهانی طلا امروز تغییر چندانی نداشت زیرا سرمایه گذاران منتظر داده های اقتصادی ایالات متحده بودند که می تواند سرنخ های بیشتری در مورد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ارائه دهد.به گزارش میهن تجارت، قیمت هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۰۲۷ دلار و ۳۹ سنت رسید. با این حال، قیمت طلای آمریکا با 0.1 درصد افزایش به 2028 دلار و 40 سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا نزدیک به بالاترین سطح خود در 6 هفته گذشته بود که باعث شد شمش برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد. بازدهی خزانه داری 10 ساله آمریکا بالای 4 درصد است. سرمایه گذاران اطلاعاتی از جمله تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم و داده های مخارج مصرف شخصی را که می تواند مسیر نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را شکل دهد، زیر نظر دارند.

معامله گران در حال کاهش پنج ربع واحدی در نرخ بهره ایالات متحده برای سال 2024 هستند که نسبت به شش کاهش دو هفته پیش کاهش یافته است. طبق برنامه احتمالی نرخ بهره گروه بورس لندن، اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، که در ابتدا در ماه مارس پیش بینی می شد، اکنون در ماه می 89 درصد محتمل است.

سرمایه گذاران همچنین به کنفرانس مطبوعاتی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز پنجشنبه چشم دوخته اند تا سرنخ هایی در مورد نرخ ها داشته باشند. نرخ بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می دهد.

مقامات فدرال رزرو هفته گذشته گفتند که بانک مرکزی ایالات متحده قبل از قضاوت در مورد کاهش نرخ بهره، با توجه به کاهش در سه ماهه سوم، به داده های تورم بیشتری نیاز دارد.

به گزارش رویترز، ارزش صادرات ژاپن در ماه دسامبر به بالاترین حد ماهانه رسید، زیرا صادرات به چین برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته افزایش یافت و فروش به ایالات متحده رکورد زد.

در سایر فلزات گرانبها، نقره بدون تغییر 22.42 دلار در هر اونس، پلاتین ثابت 900.06 دلار و پالادیوم با 0.2 درصد کاهش به 946.18 دلار رسید.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *